2024. május 6. hétfő

BahreiniNagydíj

„Nem vagyunk ott, ahol szeretnénk” – Sainz

Magabiztosnak érezte magát a Bahreini Nagydíjat harmadik helyen végző Carlos Sainz, aki azonban bevallotta: még mindig nem tartanak ott, ahol szeretnének.

Még Verstappennek is ritkán van ilyen napja

Mintha 2023-ban járnánk: Az F1-es Bahreini Nagydíj összes körét vezette Max Verstappen, győztes nyilatkozatában csak azt tudta elmondani, minden tökéletesen alakult szombaton.

Az F1-es világbajnoki pontverseny állása a Bahreini Nagydíj után

A szezonnyitó után ugyanaz a sorrend a tabellán, mint a futamon, a csapatok között pedig az öt topcsapat az első öt pozícióban.

F1-es Bahreini Nagydíj – a futam végeredménye

Verstappen vezetésével kettős Red Bull-siker, Sainz révén dobogón a Ferrari, Mercedes–McLaren sorminta mögöttük: itt az idei első F1-es nagydíj eredménye.

Verstappen leiskolázta a mezőnyt Bahreinben

Ott folytatta a világbajnok, ahol tavaly abbahagyta: simán nyerte az F1-es idénynyitót. Kettős Red Bull-győzelem, Sainz révén dobogón a Ferrari.

Így zajlott az F1-es Bahreini Nagydíj

Max Verstappen kezdi az élről a szezonnyitó F1-es Bahreini Nagydíjat, mögötte Leclerc és Russell áll a rajtrácson. Kövesd velünk élőben a futamot!

Milyen taktikai csata vár ránk az F1-es Bahreini Nagydíjon?

A Pirelli szerint nagyon változatos palettán válogathatnak a csapatok, többféle jó megoldás is létezhet. A két és a három kiállás is lehet győztes stratégia.

„Ez káros az F1-nek” – az FIA elnöke a Horner-ügyről

Az FIA elnöke, Mohammed ben Sulayem is ott van az F1-es Bahreini Nagydíj helyszínén, de jobban szeretne a szezonrajttal foglalkozni.

Az F1-es Bahreini Nagydíj rajtrácsa

Verstappen és Leclerc indulhat az első sorból, Perez csak a harmadik, Hamilton pedig az ötödik sorból vághat neki a futamnak. Íme a teljes rajtsorrend.

Verstappené a pole, de az F1-es paddock másról beszél

Ezt a napot is a Horner-ügy árnyékolta be a szahíri F1-es paddockban: a Formula.hu a helyszínről jelentkezik és összegzi a pénteki eseményeket.

Mire számít a Red Bull ellen Leclerc és Russell?

A Ferrari jobban működik hosszú etapon, a Mercedes egy körön javult. Ezt mondják Verstappen legközelebbi üldözői: Russell szerint verseny a második helyért lesz Bahreinben.

Verstappen a pole-ban, csalódott a Ferrari: a nap F1-es hírei

Összegyűjtöttük a nap legfontosabb F1-es és egyéb autósportos híreit: egy cikkben minden, amiről érdemes tudni a pénteki eseményekkele kapcsolatban.