2024. április 27. szombat
WTCC

Lopez győzelemmel lett világbajnok

Eldőlt az egyéni bajnoki cím sorsa a WTCC-ben, ahol a nagy pontelőnnyel vezető Jose Maria Lopez egy újabb győzelemmel biztosította be az összetettbeli elsőségét. Yvan Muller célba sem ért, Michelisz Norbert a 4. lett.

B02hZyBCMAASmp5

A sorozat első versenye a teljes hosszúságú suzukai pályán nem hozott komolyabb izgalmakat. A rajt után az argentin megtartotta vezető helyét, mögé Muller és a Tom Chilton hibáját kihasználó Hugo Valente sorakozott fel, akiket pedig Sebastien Loeb és Michelisz követtek.

Az élbolyban először az okozott átrendeződést, amikor Muller autója egy defekt miatt lelassult, és a tavalyi világbajnoknak a bokszba kellett hajtania, hogy a csapat helyrehozza a sérüléseket a második futamra. A francia volt az egyetlen, akinek matematikailag még esélye lett volna befogni csapattársát a tabellán, ám kiesésével máris Lopeznek adta az idei titulust.

Az utolsó körökben alakultak ki komolyabb csaták, amikor a második helyre fellépő Valente mellett elment Chilton, majd miután a francia szélesen fordult, Loeb és Michelisz is megérkeztek rá. A magyar versenyzővel való hirtelen kialakult csatája során a pályán kívülre tolta a Zengő Motorsport autóját, ám Norbi a pálya levágásával vissza tudott állni a versenybe, és Loeb maga elé engedésével besétálhatott a negyedik helyre.

Lopez viszont zavartalanul, 8 másodperces előnnyel nyerte a futamot Chilton előtt, ezzel pedig az első argentin világbajnok lett FIA által irányított sorozatban 1957 és Juan Manuel Fangio ötödik F1-es sikere óta.

15 perc szervizidőszak után már rajtol is a második futam, amelyen az időmérő 10. helyezettje, a most a hatodik helyig felkapaszkodó Gabriele Tarquini rajtol majd az élről.