Motor

Marquez bődületes idővel a pole-ban Lorenzo előtt, Rossi a 4.

Hiába nyert meg két szabadedzést is Jorge Lorenzo, a kvalifikáción ő sem bírt az elképesztő formát mutató, s korábbi pályacsúcsát kétszer is megjavító Marc Marquezzel, aki ezzel idei hatodik rajtelsőségét szerezte. Az első sort Dani Pedrosa teszi majd teljessé vasárnap, míg a hétvége eddigi részében szenvedő Valentino Rossi negyedik lett.

Q1

Alig ért véget a tét nélküli negyedik tréning, máris következett a kvalifikáció első szakasza Silverstone-ban, ahol az volt a kérdés, melyik két pilóta jut még be a legjobb rajthelyekről döntő Q2-be. A papírforma alapján erre a két Suzukinak és a két Pramac Ducatinak volt a legjobb az esélye, s ennek megfelelően Aleix Espargaro és Maverick Vinales neveit olvashattuk a tabella élén az első körök után – kettejüket mindössze hat ezred választotta el egymástól.

A két spanyol végül gumispórolási okokból ki sem jött a végén, s erre alaposan rá is fázott a korábbi Moto3-as világbajnok, Yonny Hernandez ugyanis a leintés előtti pillanatokban mindenkinél gyorsabbnak bizonyult, s ezzel kiszorította Vinalest az első kettőből. Kiemelendő volt még Stefan Bradl teljesítménye, aki a 14. helyről indulhat holnap az Apriliával, míg az Open kategória szereplői közül a közvetlenül a német mögött végző Loris Baz volt a legjobb.

A Q1 végeredménye:

1.

Yonny HERNANDEZ

COL

Octo Pramac Racing

Ducati

2'01.888

2.

Aleix ESPARGARO

SPA

Team SUZUKI ECSTAR

Suzuki

2'02.010

0.122 / 0.122

3.

Maverick VIÑALES

SPA

Suzuki

2'02.016

0.128 / 0.006

4.

Stefan BRADL

GER

Aprilia Racing Team Gresini

Aprilia

2'02.657

0.769 / 0.641

5.

Loris BAZ

FRA

Forward Racing

Yamaha Forward

2'02.677

0.789 / 0.020

6.

Jack MILLER

AUS

LCR Honda

Honda

2'02.697

0.809 / 0.020

7.

Hector BARBERA

SPA

Avintia Racing

Ducati

2'02.784

0.896 / 0.087

8.

Danilo PETRUCCI

ITA

Ducati

2'02.800

0.912 / 0.016

9.

Eugene LAVERTY

IRL

Aspar MotoGP Team

Honda

2'02.894

1.006 / 0.094

10.

Alvaro BAUTISTA

SPA

Aprilia

2'02.908

1.020 / 0.014

11.

Nicky HAYDEN

USA

Honda

2'02.946

1.058 / 0.038

12.

Mike DI MEGLIO

FRA

Ducati

2'03.641

1.753 / 0.695

13.

Claudio CORTI

ITA

2'03.789

1.901 / 0.148

14.

Karel ABRAHAM

CZE

AB Motoracing

Honda

2'04.133

2.245 / 0.344

15.

Alex DE ANGELIS

RSM

E-Motion IodaRacing Team

ART

2'04.304

2.416 / 0.171

Q2

Tíz perc szünet után kezdetét vette a kvalifikáció második szakasza is a Brit Nagydíjon, ahol már a legjobbak is pályára hajtottak. Marc Marquez nem is aprózta el: rögtön az első gyors körével megdöntötte saját 2013-as pályacsúcsát – ezzel nagyságrendileg nyolc tizedet faragott a hétvége eddigi legjobbján! Jorge Lorenzo is próbálta tartani a repsolos tempóját: a yamahás is bement 2:01 alá, ám ez csak ideiglenes volt elég a második helyre, Dani Pedrosa ugyanis beférkőzött elé a másik gyári Hondával.

A hajrát is Marquez nyitotta meg: a regnáló világbajnok további három tizedet lecsípett a körrekordból, s ezzel már majdnem a két perc alatti időt is célba vette! Lorenzo is nagyon igyekezett, ám csak 288 ezredre tudta megközelíteni honfitársát, viszont ez is elegendő volt számára a második helyhez. Az első sort Pedrosa teszi majd teljessé holnap, míg Valentino Rossi az utolsó körével feljött negyediknek, ami kisebb szenzációnak is felfogható a korábbi edzéseken mutatott formájának tükrében. A „Doktor” mellől a két Tech3 fog rajtolni Pol Espargaro, Bradley Smith sorrendben, a top10-be pedig Redding, Crutchlow, Iannone és Aleix Espargaro fért még be.

A MotoGP programja holnap 10:30-kor folytatódik a bemelegítéssel, míg a futamra magyar idő szerint 14 órakor kerül sor.