2024. április 18. csütörtök

BrandsHatch

Ez történik, amikor egy félmeztelen nő elvonja a figyelmedet a vezetésről

... és máris megvan a baj, legalábbis emberünk már nem igazán tudott koncentrálni arra, hogy mi folyik a pályán...

Éld túl Jerezt és Brands Hatchet!

Az F1 2014-hez készült mod-ban retro-pályákon is végigtolhatunk egy-egy versenyt. Rajt a mezőny végéről, teljes törésszimuláció - vajon sikerül-e épségben átvészelni a futamokat?

Öt esélyes, fordulatos szezonzáró a BTCC-ben

Öt versenyző is megnyerhette még a bajnoki címet a brit túraautó-bajnokság utolsó háromfutamos versenyhétvégéjén, amelyet Brands Hatchben rendeztek, végül pedig mindössze 4 pont döntött.

A Lotus Festival hétvégéjén versenyeztek a magyarok

Az elmúlt hétvégén rendezték Brands Hatch-ben a szokásos Lotus Festivalt, a világ legnagyobb lotusos rendezvényét, mely többek között különféle kiállításokat és versenyeket vonultat fel.

Retro – Lauda és Senna fent, Prost és Piquet lent

1984-ben épp ezen a napon rendezték meg a Brit Nagydíjat, amely komoly fordulatot hozott az Alain Prost és Niki Lauda között zajló világbajnoki párharcban. Bukások, dráma, és boldog pezsgőzés!

Retro – Túl korán ment el a bajnok fia

Az egykori gyorsasági motoros és F1-es bajnok John Surteesnek 75 esztendősen kellett megélnie, hogy saját fiát gyászolja: 2009-ben ezen a napon hunyt el a Brands Hatch-i F2-es futamon Henry Surtees.

Retro – A Hunt-Lauda harc elfeledett fejezete

Az F1 történetének egyik legbotrányosabb versenyét rendezték e napon: az 1976-os Brit Nagydíj első helyének sorsa csak bő két hónappal a leintés után dőlt el. A szurkolói haragtól féltek...

F1-Archív: Jön Brands Hatch és a Paul Ricard

Változik a brit és a francia futam helyszíne, Toto Wolff Williams-győzelmet ünnepel, Alonso otthon győzött, Montoya a Toyotához mehet, Schumacher az Év Sportolója. Ezek voltak május 14. F1-es hírei.

Egy kis történelem: A Lotus Brands Hatch-ben

Tartalmas napja van a Lotus istállónak: egy kis filmforgatással egybekötött gyakorlásra Brands Hatch-be utaztak, ahol hét év után ismét aktuális F1-es autót láthat a közönség ezen a hétfőn.

BTCC: Háromból kettő a Hondának

Brands Hatch-ben megkezdődött a 2015-ös BTCC-szezon: a három futam három különböző győztest hozott, s az összesen kilenc dobogós helyen nyolc pilóta osztozott. A Hondának van oka az örömre.

F1-Archív: Pole-and - Kubicáé az 1. rajtkocka

Brands Hatch futamot akar, Alesi a negyedik bíró mellett, Liuzzi debütálhat, Gascoyne-t kirúgták, Kubica első pole-ja, Damon Hill fél - ezek voltak az elmúlt 20 év F1-es hírei április 5-én.

Melyik európai pálya térhetne vissza az F1-es naptárba?

Legutóbb az imolai pálya főnöke nyilatkozott úgy, hogy sajnálja, mennyire lecsökkent az európai pályák száma az F1-ben, ezen elindulva megvizsgáltuk, hol lehetne még futamot rendezni az egykori, helyszínek közül.