A németországi központú sportkutató cég, az IFM jelentése szerint 2012-ben 144 csatorna mutatott meg legalább egy eseményt a WTCC-ből, ez pedig összességében 1081 órányi közvetítést jelent. összesen 512 millió ember nézte a túraautózás elitkategóriájának eseményeit a televízióban, s ez az érték 12 százalékos javulást mutat a 2011-es számokhoz képest.
"Sok más sorozattal ellentétben, a labdarúgó Európa-bajnokság és az olimpia ellenére ismét sikerült növelni a nézettséget" - magyarázta az fiawtcc.com oldalon olvasható nyilatkozatában Ulrich Lacher, az IFM menedzselési igazgatója. "Egészséges növekedést mutattunk, követve az elmúlt évek trendjét. Szerintünk a növekvő népszerűség a sorozat nagyszerű televíziós lefedettségének köszönhető, amelyről az olyan páneurópai csatornák gondoskodnak, mint az Eurosport és a Star Sports."
Antonios Argyropoulos, a médiajogokért felelős Eurosport Events első embere így nyilatkozott: "A WTCC újabb rekordot ért el és meghaladta az 500 millió nézőt. A bajnokság televíziós közvetítései - beleértve a rendszeres műsorokat Európában, Amerikában, Japánban, valamint az ázsiai és csendes-óceáni régióban - 144 csatornán keresztül 180 országba jutottak el világszerte. Ez azt mutatja, hogy a WTCC nem egyszerűen egy szórakoztató sport, hanem erőteljes kommunikációs platform is, köszönhetően a minőségi programoknak és a széleskörű televíziós közvetítéseknek."