2024. szeptember 20. péntek

USA hírek

Rossi is hívja Alonsót Amerikába

Ha Fernando Alonso valóban győzelemre esélyes autót szeretne 2018-ra, az IndyCarba kell igazolnia. Napok óta téma már a sajtóban a lehetséges váltás, most a tavalyi Indy 500-győztes rá is erősített erre.

Alonso egyetlen esélye a győzelemre az Indy?

Fernando Alonso jövő évi lehetőségei nagyon erősen lekorlátozódtak a meglevő szerződések és a csapatok szándékainak kinyilvánítása miatt. Ha győzni akar a spanyol, az IndyCarban új lehetőség nyílt.

Button az USA-ban folytathatja karrierjét

2009 F1-es bajnoka az elmúlt hétvégén teljesítette első suzukai 1000 km-es versenyét, és nem zárja ki, hogy jövőre egész szezont fusson valahol - lehet, hogy az USA legnagyobb sportautó-sorozatában.

Newgarden csapattársával koccant, és nyert

Több emlékezetes pillanatot is szolgáltatott az IndyCar európai idő szerint vasárnap hajnalban rendezett versenye a Gateway Motorsport Parkban, amelyen a Penske pilótái játszották a pozitív és negatív főszerepeket is.

Hétvégén visszatér az óriásit bukó Bourdais

Mindössze 14 hét alatt felépült indianapolisi sérüléseiből a Dale Coyne Racing pilótája. Még ő maga sem számított rá, hogy már az utolsó három fordulón visszatérhet.

IndyCar: Győzelem körhátrányból

Négy versenyző is egy másodpercen belül ért célba a szoros poconói hajrában – a futam első felében kevesen fogadtak volna a kényszerűségből kiálló Will Powerre.

Jön a teljes IndyCar szezon a McLarennek?

Az idei évben Fernando Alonso részt tudott venni az amerikai széria legrangosabb versenyén. A wokingiak nem titkolják, hogy előbb-utóbb teljes szezont futhatnak az IndyCarban.

Alonso újabb IndyCar-szereplését pedzegetik

A McLaren már cáfolta is a friss pletykát, amely szerint Fernando Alonso kihagyja a Szingapúri Nagydíjat, hogy részt vegyen második versenyén az IndyCarban.

IndyCar: Newgarden húzása győzelmet ért

A Penske versenyzője duplázott Kanadában, ahol Alexander Rossi második IndyCar-dobogóját jegyezte. A bajnokság élén álló Dixon és Castroneves a középmezőnyben végzett, pedig a brazil az első hely felé robogott.

Három év után újra nyert Castroneves

A pontversenyben eddig is jól álló brazil az idei kilencedik futamgyőztessé vált, és már az éllovas Dixon nyomában lohol. A 300 körös iowai verseny lefolyását piros zászló kavarta meg.

IndyCar: Dixon zseniális előzéssel nyert

Meglepő, de a pontversenyben vezető Ganassi-pilóta első győzelmét aratta a 2017-es IndyCar-szezonban - az új-zélandi remek versenyzéssel múlta felül a Penskéket, csapattársa viszont baleset áldozata lett a Road Americán.