USA

IndyCar: Első győzelmét szerezte a Supercars-bajnok

A másodéves Scott McLaughlin indította futamgyőzelemmel a szezont St. Petersburgben: az ausztrált a széria címvédője, Alex Palou szorongatta meg a futam végén.

A Penske ausztrálja a pole-pozíció megszerzése után gyakorlatilag végig kézben tartotta a 100 körös utcai futamot, bár a táv utolsó szakaszára kihívót kapott: a lekörözéseknek is köszönhetően nyomás alá helyezte őt a címvédő Alex Palou, bár előzési közelségbe sosem került. Az ausztrál Supercars széria zsinórban három bajnoki címe után IndyCarra váltó McLaughlin megszerezte első sikerét Amerikában, őt és a spanyolt végül fél másodperc választotta el a befutónál, a dobogó harmadik fokára álló Will Power hátránya további két másodperc volt.

A Penske, Ganassi, Penske dobogót két Andretti követte: Colton Herta negyedik, Romain Grosjean pedig ötödik pozícióban végzett, miután mindketten a hajrában előzték meg Rinus VeeKay-t. Scott Dixon 26 körön keresztül vezette a futamot, de három kiállásos taktikájával csak a nyolcadik helyen futott be. A McLaren nem fért be a top 10-be a szezonnyitón, Patricio O’Ward a 11. helyen végzett, míg a 2021-es bajnoki második Josef Newgarden csak 16. pozícióban futott be.

Az IndyCar-szezon március 20-án folytatódik második fordulójával, a Texas Motor Speedway-n.