USA

A gyászoló Rossi nagy fölénnyel nyert Long Beachben

A 2019-es IndyCar-szezon negyedik futama is különböző pilóta és csapat győzelmét hozta. Alexander Rossi ismételt Kaliforniában, önmaga és az Andretti számára is érzelmes diadalt aratva.

A korábban rövid ideig az F1-et is megjárt pilóta a pole-ból kezdte a Long Beach-i futamot, a rajton és az egyetlen sárga zászlós periódust követő újraindításon kívül pedig semmi nem veszélyeztette sikerét – miután mindkét alkalommal ellenállt Scott Dixon próbálkozásainak, kényelmesen, 20 másodperces előnnyel érte el a célvonalat a 85. kör végén.

16C_0483-1

Az egy ideig a második helyen tanyázó Dixonnak később már a mögötte érkezőkkel kellett foglalkoznia: a lassú második bokszkiállása után visszaesett Josef Newgarden, Graham Rahal és Ryan Hunter-Reay mögé. Utóbbit sikerült még a pályán megelőznie a futam utolsó szakaszában, Rahalt azonban nem tudta megfogni a célvonalig. Erre viszont végül nem is volt szüksége: közvetlenül a leintés után a versenybírók kihirdették, hogy mivel Rahal az utolsó körös csatájuk során szabálytalanul akadályozta az új-zélandit, felcserélik kettőjük pozícióját a végeredményben, így Dixon mégis felállhatott a dobogóra Rossi és Newgarden mögött.

A legutóbbi futam győztese, Takuma Sato a 8. lett, az azt megelőzően Austinban diadalmaskodó Colton Herta pedig a futam egyetlen kiesőjeként szomorkodhatott a fallal való találkozás után.

Alexander Rossi a tavalyi év után ismét uralni tudta Long Beachet, és bár előnye ezúttal nagy volt, mégis nehéz körülmények között kellett teljesítenie: mint az amerikai utólag elárulta, a futam előtt értesült nagyapja haláláról.

A pilóta visszafogottabban ünnepelt, míg csapatának, az Andretti Autosportnak eközben volt mivel dicsekednie, ez a győzelem jelentette ugyanis a Michael Andretti által vezetett istálló 200. futamgyőzelmét, egybevéve minden versenyszériát, amelyben képviselteti magát. Ebbe beletartozik az IndyCar mellett a Globális Ralikrossz-bajnokság, a Formula-E, hosszútávú versenyzés és az olyan utánpótlás-szériák is, mint az IndyLights.