USA

Ütközött csapattársával, majd nyert Newgarden

Több emlékezetes pillanatot is szolgáltatott az IndyCar európai idő szerint vasárnap hajnalban rendezett versenye a Gateway Motorsport Parkban, amelyen a Penske pilótái játszották a pozitív és negatív főszerepeket is.

A Missouri államban található oválpálya 14 év után tért vissza az IndyCar versenynaptárába. A legutóbbi, 2003-as itteni futamot Helio Castroneves nyerte, aki ezúttal is végig az élmezőnyben csatázott, de csapattársai végül ellopták előle a show-t.

Először Josen Newgarden tette ezt meg, aki a startnál a második helyről rajtolva elment Will Power mellett, az ausztrál pedig esélyt sem adott magának a visszatámadásra: már az 5. körben elveszítette az irányítást autója felett, így elkerülhetetlen volt számára a fallal való találkozás, és hatalmas szerencséje is volt, hogy megúszta sérülés nélkül, hiszen Ed Carpenter is éppen kicsúszott mögötte, és autójával az ő feje felett repült át.

f499ccfd7ca35656e42ca31149211bce

Newgarden a 248 körös verseny 103. köréig sikeresen védekezte ki Castroneves és Simon Pagenaud támadásait, ekkor viszont egy lassabb bokszkiállás miatt elveszítette a vezetést a brazillal szemben. A helyzet az utolsó kiállásoknál változott ismét nagyot, ekkor Castroneves hagyott ott némi időt a kicsit köhögni kezdő motorja miatt, s így Pagenaud került az élre a hajrára.

Newgarden viszont mindenképpen döntésre akarta vinni az ügyet, és az utolsó körökhöz érkezve az 1-es kanyarban bebújt a címvédő mellé. Manővere sikerrel járt, viszont csak úgy tudta kivitelezni, hogy a két autó összekoccant eközben: míg az amerikai az élre állt, a francia kisodródott kicsit ennek következtében, így a mögöttük leselkedő Scott Dixon ezt kihasználva be tudott jönni a második helyre, és közvetlenül Newgarden mögött intették le.

A harmadik helyen záró Pagenaud bosszús volt csapattársa megmozdulása miatt, de nem akart a nyilvánosság előtt Penske-belháborút kirobbantani: „Nagy kár érte. Az előzésről nem tudom, mit mondjak. Semmi szépet nem tudnék, szóval inkább nem mondok semmit.”

08-26-Newgarden-On-Backstretch-STL

A negyedik lett Castroneves, az ötödik az ilyen magasságokban ritkán járó Conor Daly, a hatodik pedig legjobb Andretti-pilótaként Alexander Rossi. A hétvége során nagy érdeklődés övezte Sebastien Bourdais teljesítményét, aki csupán három hónappal medencecsonttöréssel járó hatalmas indianapolisi bukását követően már vissza is tért a Dale Coyne Racing autójába (kiszorítva ezzel Esteban Gutierrezt). A szezon elején még a bajnoki tabellát is vezető Bourdais a 10. helyen zárta a futamot.

Newgarden szezonbeli negyedik győzelmével tovább növelte előnyét a bajnokságban, két futammal a szezon vége előtt pedig már igencsak neki áll a zászló a kiélezett pontvadászatban.