2024. április 23. kedd
Túraautó

DTM: A BMW nyert, aztán mégsem

Az időmérő első három helyét elhódító bajor márka a második zandvoorti versenyen már korántsem volt ilyen fölényben - a címvédő és a 2013-as bajnok küzdött meg az elsőségért.

A rajt igencsak mozgalmasan alakult a tengerparti helyszínen: Maxime Martin a második helyről visszacsúszott, így Marco Wittmann kaparintotta meg pozícióját, de a címvédő ugyanazzal a manőverrel a vezetést is átvette márkatársa, Augusto Farfus előtt. A brazil az első kör végén a boksz felé vette az irányt, megkezdve a korai kerékcserék sorozatát. A mezőny nagy része hamar túlesett a kötelező kiálláson, az élen haladó Marco Wittmann azonban a 12. körig húzta - az audis Mike Rockenfeller egy körrel később követte a BMW-st a bokszba.

Őket is túllicitálta azonban Loic Duval, aki a 26. körben látogatta meg csapatát - addig is segített Rockenfellernek, és kissé feltartotta Wittmannt. Késői kiállása ellenére a francia a leintésig meg tudta tartani a harmadik helyet a győzelemért viaskodó páros mögött, mely karrierje első DTM-dobogója is lett egyben. Wittmannak minden energiájára szüksége volt ahhoz, hogy maga mögött tartsa riválisát, de végül sikerült neki, és címvédő nyolc tizeddel előzte meg a célban az Audi versenyzőjét.

Mattias Ekströmé lett a negyedik, Nico Mülleré az ötödik hely, a legjobb Mercedes-pilóta szerepében pedig Gary Paffett tetszelgett a hatodik pozícióban. A rajtnál hibázó Martin hetedikként ért célba, míg az első körben kiálló Farfus a futam során Lucas Auerrel ütközött - a BMW-s nyolcadikként végzett, az osztráknak azonban defekt miatt fel kellett adnia a versenyt. A listavezető René Rast sem látta meg a kockás zászlót Maro Engellel történt koccanása miatt, de egy másik Audi-mercedes ütközés is történt, Jamie Green és Robert Wickens részvételével.

A zandvoorti hétvége után Mattias Ekström vezet összetettben 125 ponttal, őt Marco Wittman követi 118 egységgel, Rast pedig a harmadik helyre csúszott 113-mal. Jelenleg Lucas Auer a Mercedes legjobbja, de mindössze a 7. helyen, 99 ponttal.