Ralikrossz

Ken Block ex-F1-es pilóták előtt nyert

Az amerikai szupersztár Ken Block győzelmét hozta a 2015-ös Red Bull Global Rallycross Championship nyitófordulója, melyet az Amerika Velencéjének tartott Fort Lauderdale-ben rendeztek.

A tengerparti kikötőben kialakított speciális pályán igazi amerikai jellegű ralikrosszos show-t láthattak a nézők az elmúlt hétvégén. Szűk, utcai nyomvonal, ugratók és 5-600 lóerős SuperCar szörnyetegek brutálisan agresszív egymás elleni csatája. Ez az a bajnokság, ahova kis túlzással csak az nevezhet, akinek orvosi igazolása van róla, hogy nincs ki mind a négy kereke!

A döntőben 10 autó sorakozott fel a rajtrácson, és már indulhatott is az őrült hajsza a győzelemért. Ken Block kihasználva a pole-pozíció és a belső ív előnyeit, elsőként fordult el az első kanyarban, és innentől végig meg is őrizte vezető helyét, így az ő győzelmével indult az év. Mögötte két ex-F1-es pilóta, Scott Speed és Nelson Piquet Jr. robogott célba a 2-3. helyen.

Végül egy rövid videó Ken Blockról, aki még szombaton üdvözölte ezzel a felvétellel szurkolóit Amerika Velencéjéből: