„Masi gyakorlatilag Maxnak ajándékozta a 2021-es vb-címet” – véli a korábbi F1-es steward
https://formula.hu/parc-ferme/40162
Danny Sulivan úgy látja, az F1 akkori versenyigazgatója, Michael Masi a lekörözöttekre vonatkozó döntésével gyakorlatilag Max Verstappen kezébe adta a 2021-es világbajnoki címet a szezonzáró Abu Dhabi Nagydíjon. A máig emlékezetes-botrány futam fináléjában Nicholas Latifi balesete miatt kellett pályára küldeni a safety cart, az utolsó előtti körben viszont az éllovas Lewis Hamilton és Verstappen között haladó lekörözöttek visszavehették a körüket, majd az utolsó körre újra is indították a versenyt. Az SC-fázis alatt friss lágy gumira váltó Red Bull-os pedig megelőzte Hamiltont, így az évadzáróra pontegyenlőséggel érkező két rivális közül ő kerekedett felül a feszült vb-hadjáratban.
A finálé kezelése nagy port kavart, maga az FIA is vizsgálatot folytatott, amelynek végén Masi távozott a versenyigazgatói posztról, a Szövetség pedig ki is mondta, hogy „emberi hibát követett el” azzal, hogy nem a szabályoknak megfelelő módon – csak a lekörözöttek elengedése utáni körben lehet kihívni a biztonsági autót – vezényelte le az újraindítást. Most ugyanerről mondta el a véleményét az Epartradénak nyilatkozva a CART-ban bajnoki címig jutó Sullivan, aki a 2021-es idény során versenyzői stewardként tevékenykedett:
„Az emberek kiabálták neki, hogy nem akarnak sárga zászló hatálya alatt befutni, mert az nem nézne ki jól. Ezért engedett el öt autót, ami alapvetően esélyt adott Maxnak. A szabályok szerint az összes lekörözöttet el kellett volna engednie, de ha így tesznek, sárga zászló alatt kellett volna befejezni a versenyt, mert a többi lekörözött messzebb volt. Úgyhogy az öt autó visszavehette a körét, és ezzel Max közvetlenül Lewis mögé került. Max kiállt előtte kereket cserélni, Lewis nem, így ő lágy gumikon volt, míg Lewis abroncsaiban már ott volt 44 kört. Esély sem volt arra, hogy nem fogja így megelőzni. Gyakorlatilag ezzel a döntéssel Maxnak ajándékozta a világbajnoki címet.”

Több nemzetközi versenyszéria is érkezik a Hungaroringre pár hét múlva
https://formula.hu/parc-ferme/22838
A korábbi Blancpain Sprint Series új néven, Blancpain GT World Challenge Europe-ként tér vissza hazánkba 2019. szeptember 7-8-án. Az esemény igazi csemegének ígérkezik a GT autók szerelmesei számára, hiszen a legújabb fejlesztésű GT3-as autók, gyári pilóták és garantáltan kiélezett küzdelem várja a helyszínre kilátogatókat. Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Ferrari, Lamborghini, Lexus, Mercedes és Porsche is lesz a mezőnyben, amely autócsodákat paddock jeggyel akár közelről is szemügyre lehet venni.
A jövő ifjú reménységei két nagy múltú formaautós bajnokság keretein belül érkeznek versenypályánkra: a 29. szezonját taposó Formula Renault Eurocup szériában olyan nagy bajnokok kezdték pályafutásukat, mint Lewis Hamilton vagy Kimi Raikkönen. 2019-ben új fejlesztésű autókkal, 22 versenyző vív egymással látványos csatát a bajnoki címért és egy jövőbeni Forma-1-es ülésért. Az FIA Formula 4-es szabályrendszer szerint működő francia FFSA F4 bajnokság elődje is számos ismert versenyzőt nevelt ki, például a néhány hete kétszeres Formula-E-bajnok Jean-Éric Vergne-t is.
A különleges, 100%-ban karbon anyagból készült – félig nyitott – autókból álló KTM X-Bow Battle mezőny szezonzáró versenyének is a Hungaroring ad otthont.
A hétvége ingyenesen látogatható a nagyközönség számára, és csak a paddockba belépéshez szükséges napijegyet vásárolni (4000Ft/fő/nap), amire a www.gpticketshop.hu oldalon vagy a helyszínen van lehetőség.

fotó: dppi
Láttatok már Hamilton-festésű buszt?
https://formula.hu/parc-ferme/22837
Ha igen, kenyait valószínűleg még akkor sem: egy fotó az afrikai országból.
What can we say! This is just @Team_LH = Worldwide https://t.co/ivd7Eh33tG
— Mercedes-AMG F1 (@MercedesAMGF1) August 8, 2019
Ki az F1-es szezon eddigi legjobb pilótája?
https://formula.hu/parc-ferme/22836
Az idei Formula-1-es szezonban minden versenyhétvége után egy 1-től 10-ig terjedő skálán pontozzák az összes pilótát az F1.com szakértői - az autó teljesítményétől függetlenül igyekeznek csak a versenyzők értékére koncentrálni. Az egy hétvégén megszerezhető maximális pontszám így 50, az egyes hétvégéken gyűjtött egységek átlagából pedig kijön egy erősorrend az egész szezonra vonatkozóan.
Nos, a nyári szünetben úgy állunk, hogy:
1. Max Verstappen 46 átlagpont
2. Lewis Hamilton 43,5
3. Carlos Sainz 42,2
4. Lando Norris 39,5
5. Charles Leclerc 39,1
6-7. Valtteri Bottas és Alexander Albon 38,8
8. Kimi Raikkönen 38,6
9. George Russell 38,3
10. Danyiil Kvjat 38,2
Vagyis a szezon legjobbja egyelőre Verstappen és az első három helyezett egyrészt már hetek óta tartja a pozícióját, másrészt nőttek is a különbségek - a mögöttük lévőkhöz és egymáshoz képest is. Sebastian Vettel jelenleg a 11. egyébként, négy tized ponttal van elmaradva Kvjat mögött.

fotó: dppi
Mire képes Verstappen, ha kapufázni kell?
https://formula.hu/parc-ferme/22835
A holland F1-es pilóta a New York Red Bulls futballcsapatánál járt egy kapufázós megmérettetésen.
Az F1-es szünet jó alkalom arra, hogy nyissunk egyéb sorozatok felé - mondjuk az oldalkocsis versenyzés irányába?
https://formula.hu/parc-ferme/22834
Ez azért többről szól a versenyzők számára, mint a helyes ív megválasztása...
Mozgalmas első köre volt George Russellnek
https://formula.hu/parc-ferme/22832
Olyan akciódús rajtja idén talán még egyszer sem volt a Williams F1-es párosának, mint amit George Russell a Magyar Nagydíjon a tizenötödik helyről átélt. A középmezőny pilótáinak ez egy átlagos első körnek számít, de a brit fiatal most először került a homokozó közelébe. Nem is titkolta, mennyire élvezte.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Megajándékozta a McLaren a kartondobozos kis Norris-rajongót
https://formula.hu/parc-ferme/22829
Futótűzként terjedt a közönségi médiában a videó, amelyen egy kisfiú egy „Lando Norris” feliratú kartondobozban ül, és nagy beleéléssel versenyez.
A McLaren felkereste Logant, és családjával együtt meghívták a csapat központjába, Wokingba, ahol testközelből szemügyre vehette az igazi F1-es autókat. Egy meglepetést is tartogattak neki: egy kartonból készült, de a korábbinál jóval komolyabb McLarent Norris 4-es rajtszámával.
A Magyar Nagydíj legjobb pillanatai a fedélzetről
https://formula.hu/parc-ferme/22830
Közel 9 perc onboard felvételt gyűjtöttek egybe a hétvégi versenyről – a videó a YouTube-ra átkattintás után indítható el.
Szerződést hosszabbít a Mexikói Nagydíj helyszíne
https://formula.hu/parc-ferme/22833
Az Autodromo Hermanos Rodriguez, vagyis a Formula-1-es Mexikói Nagydíj helyszínének promótere a közösségi médiában jelentette be, hogy csütörtökön három éves szerződéshosszabbítást készül aláírni a sorozat szervezőivel.
Az F1-es futamnak 2015 óta otthont adó közép-amerikai pálya hasonlóan bizonytalan jövő elé nézett, mint korábban Silverstone, Monza vagy éppen Barcelona, ám ezzel az egyezséggel 2022-ig bebiztosította magát a sorozatban, a véglegesítéshez mindössze csak formalitásokra van szükség.

A Racing Point várhatóan nem cseréli le pilótáit
https://formula.hu/parc-ferme/22831
Előreláthatólag a 2020-as Formula-1-es szezonban is Sergio Perez és Lance Stroll alkotja majd a Racing Point pilótapárosát, ezt nyilatkozta Otmar Szafnauer csapatfőnök a Reuters lapjának. Az idei nem a legkönnyebb szezonja az istállónak, mindössze a nyolcadik helyet foglalja el a konstruktőri tabellán, de a vezetés abban bízik, hogy a formajavulásukban a két aktuális pilóta jövőre is közreműködik.

"Lance fiatal még, sok benne a potenciál. Teljesen új csapatba került, ahol időbe telik, amíg mindenkit megismer és megveti a lábát, de ebben jól halad. Sokat tanítjuk őt, amiben Sergio is segít nekünk. Ő már régóta velünk van, és szerintem jó párost alkotnak ketten" - nyilatkozta Szafnauer.
Egy képen az F1 mind a 100 pole-pozíciósa
https://formula.hu/parc-ferme/22823
Az alábbi grafikán Max Verstappennel bezárólag minden versenyző neve szerepel, aki valaha Formula-1-es rajtelsőséget szerzett.

Chandhok kirúgná Bottast és Vettelt, visszahozná Alonsót
https://formula.hu/parc-ferme/22824
A korábbi F1-es pilóta, a jelenleg a Sky Sports szakértőjeként dolgozó Karun Chandhok írt egy rövid "álomfelállást" a 2020-as Formula-1-es szezonra - mondhatnánk, hogy vegyük komolyan a szavait, hiszen a Ferrari egyszer még valós érvként is megpróbálta felhasználni Kanada után...
De félre a tréfával, Chandhok ötlete szerint a következő felállás pezsdítené fel igazán az élen állók csatáját az F1-ben:
Mercedes: Lewis Hamilton, Esteban Ocon
Ferrari: Charles Leclerc és Fernando Alonso
Red Bull: Max Verstappen és Sebastian Vettel
Mit szólnátok hozzá?

fotó: dppi
Ez fájhatott: ritkán látható ütközés a pódiumon
https://formula.hu/parc-ferme/22825
Nyck De Vries kapott egy "pofont" egy pezsgősüvegtől a Formula-2 hungaroringi hétvégéjén. Fiatalság, bolondság...
You don't often see a collision on the podium!
— Formula 2 (@FIA_F2) August 3, 2019
Hope you're not in too much Cham-pain, @nyckdevries #HungarianGP #F2 pic.twitter.com/3Octk5gnwU
Különleges napot zárt az Indy 500 győztese a Hungaroringen
https://formula.hu/parc-ferme/22821
Simon Pagenaud személyében az IndyCar is képviseltette magát a nagy kavalkáddal járó Formula-1-es Magyar Nagydíjon. A francia pilóta a Renault vendége volt, de a videó tanúsága szerint mindenhol szívélyesen fogadták őt. Még száguldó riporterünknek, Mészáros Sándornak is szerencséje volt hozzá. Pagenaud stílusosan köszönt el a helyszíntől, ugyanis a 70. kör végén ő maga intette le a futamot.
A rajtot megelőzően szerkesztőségünknek is lehetősége volt leülni vele egy beszélgetésre, amely során elárulta, szívesen beugrana egy F1-es versenyre.
Évfordulójukat ünneplik Raikkönenék
https://formula.hu/parc-ferme/22826
"Minden nap szeretve és tisztelve érzem magam. Ma visszatérünk a tetthelyre a gyönyörű Toszkánába, hogy megünnepeljük a szerelmünket és a harmadik évfordulónkat" - írta közösségi oldalán Kimi Raikkönen felesége, Minttu.
Zalaegerszegen tesztelik a Roborace autóját
https://formula.hu/parc-ferme/22828
A zalaegerszegi tesztpályáról posztolt a sofőr nélküli autót tesztelő Roborace csapata - ez a Season Alpha egyik állomása:
12 milliárd forintba került a Magyar Nagydíj
https://formula.hu/parc-ferme/22827
Egy érdekes adat az idei Magyar Nagydíjjal kapcsolatban: idén 12,1 milliárd forintnak megfelelő dollárt kellett átutalni a Formula-1 jogtulajdonosának. Ez a tavalyinál 1,2 milliárddal több, a hat évvel ezelőttinek a duplája, a válság előtti szintnek pedig nagyjából a négyszerese. A növekedés részben a forint gyengülésével magyarázható - írja a g7.hu. A portál részletesebb cikke ezen a linken olvasható!

fotó: Ollé Iván
Így tomboltak a ghánai rajongók, mikor Hamilton megelőzte Verstappent
https://formula.hu/parc-ferme/22822
Samuel Moses Opoku-Agyemang videóját a Formula-1 hivatalos közösségi csatornáin is megosztották: a reakció mindent elmond arról, milyen nagy a Hamilton iránti rajongás Ghánában, egy országban, amelyről az F1 kapcsán általában keveset beszélünk.
Három lányt és két versenyautót fotóztunk
https://formula.hu/parc-ferme/22810
Az Autósport és Formula Magazin népszerű Egy lány, egy autó rovatának kulisszái mögé pillantunk be. A kamerák kereszttüzébe a Mogul Racing Team Formula BMW-je és Suzuki Swiftje, valamint három csinos modell, Anikó, Krisztina és Szilvia kerültek.
Az AFM Motorsporthíradó teljes augusztusi adása itt nézhető vissza.
65 méteres repüléssel zárta le a futamot a WRC világbajnoka
https://formula.hu/parc-ferme/22818
Sebastien Ogier stílusosan fejezte be a hétvégi Finn Ralit: az utolsó szakasz utolsó méterein lévő ugratón padlógázzal ment át és a mérések szerint hatvanöt métert repült, amellyel megnyerte ezt a különszámot a verseny során.