DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. július 16. csütörtök

Eseménydús főfutamon őrizte meg vezető helyét Piastri

Vasárnap délelőtt a főfutammal zárta az Olasz Nagydíj hétvégéjét a Formula-2 mezőnye. Hogy két hónap után kicsit felelevenítsük a szabályokat, ezen a versenyen kötelező a kerékcsere és mindkét elérhető gumikeverék használata.

A pole-pozícióból a bajnokságot vezető Oscar Piastri indult, a tegnapi győztes Jehan Daruvala és bajnoki riválisa, Guanyu Zhou előtt. A rajt után a kínai rögtön le is hagyta a Carlin pilótáját, és Piastri nyomába eredt. Némi szabad versenyzés után azonban már az első körben lassítás következett, Guilherme Samaia megpördülése és pálya közepén való leparkolása miatt ugyanis a biztonsági autó közreműködésére volt szükség. A 30 körös futam 4. körében újraindult a versenyzés, a rajt után a harmadik helyre felkapaszkodó Liam Lawson pedig azonnal meg is lepte Zhout, és elvette tőle a második helyet.

Hamarosan ismét a pályára hajthatott Bernd Mayländer, Jüri Vips ugyanis technikai probléma miatt leparkolt, nem éppen a legbiztonságosabb helyen; Dan Ticktum nem is tudta elkerülni a váratlanul félrehúzódó észtet. A biztonsági autós fázis lehetőséget adott a mezőnynek a kötelező kerékcserére. Néhány pilóta akadt csak, akik nem éltek ezzel, de Piastrinak nem kellett megvárnia őket; magabiztosan előzte azokat, akik nem álltak ki előtte, és erőből visszavette a vezetést. Egyedül Ticktum maradt az ausztrál előtt, de a következő biztonsági autós időszakban ő is hátrébb került a boksziállás révén.

Mayländer újabb szereplésére ezúttal Lawson miatt volt szükség, akinek autójában beindult a tűzoltó berendezés, így kénytelen volt félreállni. A repülőrajt után Zhou néhány kanyaron át még megszorongatta bajnoki riválisát, Piastri azonban tartotta magát, és megnyerte a főfutamot, növelve az előnyét a kínai előtt. A harmadik helyen Ticktum végzett, aki az utolsó pillanatokban utasította maga mögé Theo Pourchaire-t. A futam végül egy negyedik biztonsági autós fázissal ért véget, miután a hajrában Bent Viscaal és David Beckmann összeütköztek.

 

Az F2 főfutamának eredménye:

  Versenyző Csapat Körök Különbség
1 Oscar Piastri Prema Powerteam 30  
2 Guanyu Zhou UNI-Virtuosi 30 1.000
3 Dan Ticktum Carlin 30 1.800
4 Theo Pourchaire ART Grand Prix 30 2.000
5 Jehan Daruvala Carlin 30 2.400
6 Robert Shwartzman Prema Powerteam 30 2.700
7 Richard Verschoor MP Motorsport 30 3.300
8 Lirim Zendeli MP Motorsport 30 3.500
9 Roy Nissany DAMS 30 3.900
10 Marcus Armstrong DAMS 30 4.400
11 Christian Lundgaard ART Grand Prix 30 5.000
12 Enzo Fittipaldi Charouz Racing System 30 8.600
13 Felipe Drugovich UNI-Virtuosi 30 8.700
14 Jake Hughes HWA Racelab 30 10.100
15 Ralph Boschung Campos Racing 30 17.000
  Bent Viscaal Trident 28 2 kör
  David Beckmann Campos Racing 28 2 kör
  Liam Lawson HitechGP 21 9 kör
  Alessio Deledda HWA Racelab 14 16 kör
  Marino Sato Trident 9 21 kör
  Jüri Vips HitechGP 7 23 kör
  Guilherme Samaia Charouz Racing System 29  

Miért váltott túraautóról hegyiversenyzésre Nagy Norbert?

Az AFM Motorsporthíradó augusztusi stúdióvendége a túraautózásban Eb-ezüstérmet, a WTCR-ben pedig dobogót is szerző Nagy Norbert lett, aki idén meglepetésre a hegyi Európa-bajnokságon szerepel. Norbi elmesélte, honnan ered szenvedélye a speciális szakág iránt, és milyen tervei vannak a jövőre nézve.

Sainz ismét dalra fakadt az autóban

Carlos Sainz és a McLaren is abszolút elégedett volt a Magyar Nagydíj végén, hiszen az ötödik helyen ért célba a spanyol pilóta - miután azonban kölcsönösen megköszönték egymásnak a remek munkát, történt még valami. Idén már nem először és lehet, hogy nem is utoljára, Sainz dalra fakadt... mérnöke is beszállt, majd szólt Sainznak, hogy ellenőrizze a rádiót, mert úgy tűnik, hogy megint befogtak valami érdekes csatornát...

 

Raikkönen kisfia is itt volt a Hungaroringen

Kimi Raikkönen az alábbi, lapozható posztot osztotta meg a hétvégi Magyar Nagydíjról:

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

My gang minus 1. Photos @calloalbanese

Kimi Räikkönen (@kimimatiasraikkonen) által megosztott bejegyzés,

Minden futamon ilyen csatát szeretnénk látni az első helyért

Amennyire egyoldalúan zajlott az idei F1-es szezon első harmada, annyira izgalmas futamokat láthattunk az utóbbi három-négy versenyhétvégén. Max Verstappen és Lewis Hamilton gigászi küzdelmének köszönhetően a magyar verseny is kellően eseménydús volt, olyannyira, hogy a küzdelmük egy összefoglalót is megér.

A Magyar Nagydíj legjobb pillanatai (videó)

Verstappen 67 körig vezeti a futamot, Bottas a mezőny végére esik vissza, a Ferrarik óriási lemaradásban vannak, Hamilton végül elcseni a győzelmet - íme a 34. Magyar Nagydíj legfontosabb eseményei 7 percben.

A Magyar Nagydíjon is helytállt László Attila

A korábban megsérült sportbíró nagy álma teljesült múlt hétvégén, ugyanis a Formula-1-es Magyar Nagydíjon teljesíthetett szolgálatot. Attila nagyon fárasztónak, ám annál lenyűgözőbbnek írta le a hungaroringi fordulót.

Most csincsillákért harcolt Kiss Norbert

Hazánk kétszeres Európa-bajnok kamionversenyzőjéről köztudott, hogy szívén viseli a háziállatok sorsát. Macskaárvaházzal már korábban is foglalkozott, legutóbb viszont egy csincsillatelepnél tüntetett az állatok jogaiért. A demonstráció résztvevői azt szeretnék, ha Magyarország csatlakozna ahhoz a tizennégy EU-s tagállamhoz, amelyek már betiltották a prémtenyésztést. Szerintük az állatokat is tisztelni kell, és nekik is kijár a kínzásoktól mentes, szabad élet. A tüntetésen Puskás Peti színész-énekes is részt vett.

boon-tuntetes-kiss

Fotó: Bánkúti Sándor

Már az F1-nek is van ivós játéka

Egy chicagói Reddit-felhasználótól származik az alábbi fotó, amely szerint feléjük így zajlik az F1. Ha valaki játékosan akar lerészegedni egy Formula-1-es futam alatt, akkor kövesse az alábbi szabályokat. Egy felest ér Charles Leclerc futamgyőzelme, Alex Albon pontszerzése, valamint az is, ha Pierre Gasly legyőzi Max Verstappent. Egy Williams pontszerzése, Romain Grosjean kiesése és eső esetén is "fenékig" a szabály, de a játék kitalálói a hidratálásra is gondoltak, a Mercedes győzelme egy pohár víz megivására utasít.

f1-drinking-game

Hamiltont a rajt előtt kapták gyorshajtáson

Sietős dolga lehetett a vasárnapi futamgyőztesnek, Lewis Hamiltonnak a Magyar Nagydíj rajta előtt bő fél órával, ugyanis az alábbi dokumentum szerint a bokszban a megengedett 80 km/h-s sebességet egészen pontosan 10,1 km/h-val lépte túl, így a Mercedesre egy 1000 eurós bírságot szabtak ki. Nagyon mélyen azért nem kell a zsebükbe nyúlniuk.

hamilton-hungp-ticket

Akármennyire is lassú volt a Ferrari a Hungaroringen, Vettel humora a helyén maradt

Igazi nyári, lezser hangulat uralkodott a Magyar Nagydíj vasárnapján az F1-es paddockban. A pilóták a szokásosnál is többet poénkodtak egymással, amelyek közül Sebastian Vettel egyik megjegyzése kiemelkedett. A német a leintés utáni sajtótájékoztatón Lewis Hamilton késésére csak annyit szúrt oda, "a haját csinálja!" Vettel a későbbiekben sem vette kisebb lángra a poénkodást, többször Verstappen nyilatkozatába szólt bele, mintha csak a haverjával csevegne.

 

Ezt látta Hamilton pezsgője a Magyar Nagydíj díjátadóján

A Formula-1-ben egy ideje már szokás, hogy a győztesnek járó óriási pezsgős üvegre akciókamerát tegyenek, így egyedi szögből filmezzék le az ünneplés legjobb pillanatait. A Magyar Nagydíjon Lewis Hamilton volt az operatőr, íme a végeredmény:

Így úszott el Bottas versenye: Két ütközés pár másodperc alatt

A finn a második helyről rajtolt, de az első körben Lewis Hamilton és Charles Leclerc is megelőzte. Mindkettőjükkel összeért, aminek megszenvedte következményeit: szárnycsere borította stratégiáját, a mezőny végéről a 8. helyig tudott felkapaszkodni.

A két kiállás volt a nyerő: A Magyar Nagydíj bokszstratégiái

A Pirelli infografikája, melyen a lágy (piros), közepes (sárga) és kemény (fehér) keverékek is főszerepet kaptak. A többség egy kiállással vitte végig a futamot, de a Mercedes időben kapcsolt, és Lewis Hamilton két kerékcserével megnyerte a versenyt.

(A végül második Max Verstappen szintén kétszer állt ki, de ő csak azért, hogy a futam végén megszerezhesse a leggyorsabb kört.)

Pagenaud nyitott lenne arra az F1-ben, mint Alonso Indyben

A Renault meghívott vendégeként jelen van a Magyar Nagydíj hétvégéjén az autósport idei egyik ünnepelt hőse: az IndyCar bajnoka, az Indy 500-at idén megnyerő, Budapesten pedig most először járó Simon Pagenaud készséggel állt az Autósport és Formula Magazin rendelkezésére egy interjú erejéig, amelyben arról is mesélt, hogyan vált az Egyesült Államok egyik legünnepeltebb sportolójává május óta.

Pagenaud ritkán jelenik meg F1-es versenyen, most is egy különleges meghívás miatt érkezett. A Renault elhatározta, hogy összeállítja a tripla koronát a Hungaroring bokszutcájában, három olyan versenyzővel, akik egyet-egyet megnyertek az autósport legnagyobb presztízsű versenyei közül. Ebből kettőt saját háza tájáról szedhetett össze, hiszen Nico Hülkenberg a Le Mans-i 24 órást, Daniel Ricciardo pedig a Monacói Nagydíjat húzta már be, hozzájuk csatlakozott a fotózáson az 500 mérföldes oválpályás őrületet idén bezsákoló Pagenaud.

Kérdésünkre a francia elmondta, csodálta a triplát egymaga összegyűjteni vágyó Fernando Alonsót azon bátorságáért, hogy vállalta az Indy 500 jelentette kihívást, hozzátéve, hogy fordított esetben ő is elgondolkodna, ha felajánlanák neki egy egyszeri F1-es beugrás lehetőségét.

"Wow, hát ez érdekes lenne! De azon múlna, hogy milyen ez a lehetőség, ugyanis ha elindulok valahol, azt nem azért teszem, hogy csak ott legyek, hanem azért, hogy nyerjek. De ha bekopogtatna egy ilyen ajánlat, mindenképp fontolóra venném, és megkérdezném a Penske-t, hogy elengedne-e."

A Pagenaud-val készült interjúnk az Autósport és Formula Magazin szeptemberi számában lesz olvasható.

f1-hungaroring-simonpagenaud-1

f1-hungaroring-simonpagenaud-21

A sokat emlegetett rekord: Verstappen csak a negyedik legfiatalabb pole-pozíciós

Már második Formula-1-es szezonjában futamot nyert messze a legifjabbként, az első pole-pozícióig azonban ötödik évéig várnia kellett Max Verstappennek. A Hungaroringen elért időmérős győzelem után sokat emlegették, hogy bár még mindig rendkívül fiatal, a pole-pozíciós rekordról lemaradt: azt továbbra is Sebastian Vettel tartja. Valójában nemcsak a németet, hanem még két fiatalabb pole-pozícióst találunk a sport történelmében: Charles Leclerc-t idei bahreini rajtelsősége révén, illetve Fernando Alonsót.

Táncoslábú ellenőrzés is zajlott a Hungaroring állapotával kapcsolatban

Unortodox módszer volt, az biztos, de legalább jót derülhettünk rajta, még a tegnapi harmadik szabadedzést megelőzően.

 

Az F1 előtt James Bond mellett várunk titeket!

Találkozz velünk 13:00 és 13:30 között a főtribün mögött a James Bond-kiállítás bejáratánál, és megajándékozunk az Autósport és Formula Magazin legfrissebb számával.

Az esemény részleteit megtalálod a képre kattintva – ha jössz, jelöld be, hogy OTT LESZEL!

bond

Az F1 előtt 13 órakor még nézzétek meg az AFM Motorsporthíradót

A FIX TV-n megtalálható műsorban stúdióbeszélgetést láthattok az idén hegyi versenyzésre átnyergelő WTCR-dobogós Nagy Norberttel, az adás foglalkozik a magyarok szereplésével a ralikrossz-vb-n és Eb-n, továbbá a Red Bull Air Race balatoni és Formula-E New York-i futamairól is összefoglalót tartalmaz.

Bőven több mint egy évtizede már, hogy a Honda utoljára pole-t tudott felmutatni

2006-ig, a szezonnyitó Ausztrál Nagydíjig kell visszalapoznunk ehhez az F1 históriás könyveiben. Akkor Jenson Button állíthatott az első rajtkockába egy Honda motoros autót, holnap Max Verstappen teheti meg ugyanezt.