Formula-E: Első Vandoorne-pole az esős Hong Kong-i időmérőn
https://formula.hu/parc-ferme/21368
A McLaren ex-F1-es pilótája csapata, a HWA és saját első pole-pozícióját kaparintotta meg - de a Mercedesnek jövőre helyet készítő gárda másik pilótája sem panaszkodhatott, Gary Paffett negyedik helyről várhatja a rajtot. Közéjük Oliver Rowland (Nissan), valamint Andr Lotterer (Techeetah) ékelődött be, a legjobb hatost a mexikói győztes Lucas di Grassi (Audi Abt) és Edoardo Mortara (Venturi) egészítette ki.
Az olasz egyébként harmadik helyre lőtte be autóját, ám időbüntetést kapott piros zászló alatti gyorshajtásért. A kényszerszünetet a címvédő Jean-Eric Vergne (Techeetah) okozta, aki ugyan bejutott a top 6-ba, ám elvették legjobb körét az incdens miatt, így csak a 18. pozícióból kezdheti meg a Hong Kong ePrix-t.
A listavezetők számára nem jött össze a kvalifikáció: az éllovas Jerome d'Ambrosio csapattársával, Pascal Wehrleinnal (Mahindra) utolsó pár, előre fusst lesz kénytelen játszani a mezőny végéről, de Antonio Felix da Costa (Andretti BMW) legjobbja is csak a 20. helyre volt elég.
Az időmérő edzés végeredménye:
| 1 | 5 |
|
|
1'11.580 | |||
| 2 | 22 |
|
|
1'11.903 | 0.323 | ||
| 3 | 36 |
|
|
1'12.868 | 1.288 | ||
| 4 | 17 |
|
|
1'13.033 | 1.453 | ||
| 5 | 11 |
|
Ilyen egy motoros tűzijáték a Dakaronhttps://formula.hu/parc-ferme/20859
Szenzációs felvétel: Súlyosnak tűnő sérülést úszott meg a navigátor a Dakaronhttps://formula.hu/parc-ferme/20858
Nagyot esett az idei Dakar Rali utolsó előtti szakaszán Stephane Peterhansel és David Castera, a navigátor pedig olyan ütést kapott, hogy megsérült a háta - gerinctörés gyanújával szállították kórházba. Szerencsére azonban a vizsgálatok során kiderült, hogy ennyire mégsem rossz a helyzet, az orvosok tájékoztatása szerint "csak" megzúzódott a gerince, de nem tört el és szalagsérülést szenvedett - azt mondják, hogy következmények nélkül felépülhet a bukás után.
fotó: dppi Valószínűleg nem tudsz olyat kérdezni a Mercedestől, amit ne tudnának az autórólhttps://formula.hu/parc-ferme/20855
Még azt is tudják, hányszor használta fel- vagy leváltásra az autót a két versenyző, Lewis Hamilton és Valtteri Bottas 2018-ban. Hatszámjegyű az összeg.
George Russell egy erős montázzsal jelentkezett az új közösségi médiás trendrehttps://formula.hu/parc-ferme/20854
Ismert és kevésbé ismert emberek a #10yearschallenge hesteg alatt futó kihívás során 10 évvel ezelőtti és mai fotókkal töltik meg a különböző közösségimédia-felületeket, megmutatva, egy évtized alatt mekkora változás állt be az életükben. George Russell, a Williams újoncszezonjára készülő versenyzője például kifejezetten messzire jutott 2009-es önmagához képest.
„Kihajtogatta” a McLaren 2019-es rajtszámaithttps://formula.hu/parc-ferme/20853
Nem is néz ki rosszul sem Sainz 55-öse, sem Sainz 4-ese.
Tíz évvel ezelőtti hungaroringi balesetére emlékszik vissza Felipe Massahttps://formula.hu/parc-ferme/20852
„Köszönöm, Isten” – posztolta Instagramra a brazil pilóta, visszaemlékezve arra, hogy 2009 júliusában az égieken múlt, hogy nem járt sokkal súlyosabb következményekkel balesete, így tíz évvel később hálát adhat azért, hogy megúszta. (Mindezt persze a legújabb közösségi médiás trend, a tízéves kihívás apropóján.) Így vezet egy finn ötéveshttps://formula.hu/parc-ferme/20851
Finnországban kis túlzással előbb tanulnak meg az erre fogékony gyerekek hóban versenyezni, mint írni-olvasni. Elias Ritanen is csak öt esztendős, de már... Videó: Ogier nem kíméli az új festésű Citroenthttps://formula.hu/parc-ferme/20850
Az elmúlt hat év rali-világbajnoka, Sebastien Ogier alapos munkára késztette új autóját, az immár 2019-es festésben pompázó Citroen C3 WRC-t - négy perc a francia Monte-tesztjéről: Gasly a Nordschleife kanyarjaival készülhttps://formula.hu/parc-ferme/20849
Na de nem a valóságban, "csak" a szimulátoron: a Red Bull fiatalja "ezt nem lehet megunni" szöveggel posztolta az alábbi videót:
Magyarországon eladó a Skoda Motorsport első tréning Octaviájahttps://formula.hu/parc-ferme/20848
A Kárai Exclusive Racing Car Service posztja: Nemrég kérdeztük, hogy meg tudjátok-e tippelni, milyen projektbe fogtunk. Akkor jött néhány helyes megfejtés, de most eláruljuk, hogy milyen kincset is rejtegetünk valójában: Nos, az autó egy eredeti Skoda Motorsport tréning autó, melyből összesen 30 darabot gyártottak és a nagy nevek kapták a WRC mellé, hogy azért mégse az éles autó épségét tegyék kockára, veszélyeztetve ezzel a rajthoz állást a versenyen. Kutatómunkánk eredménye szerint a tulajdonunkban lévő példány az 1-es sorszámú, vagyis elsőként látott napvilágot a harmincból. Azt is megtudtuk, hogy jelenleg az állomány fele van magánkézben, a többi még a mai napig a Skoda Motorsport tulajdonában maradt. Az élményért egy 1.8T motor felel, amiről jól tudjuk, hogy mekkorákat lehet vele kúpolni, főleg miután alanyunk szívét az MTM tuningolta. A kaszni gyárilag bukócsöves, semmi sem utólagos átalakítás, így friss műszakit is kapott, akár a boltba is járhatsz vele és ha esetleg parázol, hogy lekésel az akciós szerszámkészletről, elrúgod egy bukkanón, akkor sincs para, mert a külső tartályos ProFlex-ekkel élmény a földetérés. Információink egy része egyenesen a Skoda Motorsport munkatársától származik, aki azt is elmondta, hogy az állomány amortizációjának köszönhetően egy ilyen jó állapotban lévő darab remek befektetés lehet bárki számára. Éppen ezért eladásra is kínáljuk az autót, hogy valaki elérhető áron juthasson hozzá a WRC történelem egy kis szeletéhez. A dizájnt rally fotók alapján ismét a B Visuals készítette. Akit komolyan érdekel az autó:+36302823-928
Már másképp kell hívni az IndyCarthttps://formula.hu/parc-ferme/20847
Az elmúlt öt évben a szerződés szerint a Verizon volt az IndyCac névadó szponzora, ez a megállapodás azonban decemberben lejárt. Ugyan az Emirates és a FedEx is szerette volna ezt átvenni, ám végül nem ők, hanem a japán NTT lett a befutó - sőt, nem csak a sorozat névadója lesz, hanem a fő technikai partnere, ahogy az Indianapolis Motor Speedwaynek, az Indy 500-nak és a NASCAR indianapolisi Brickyard 400-asánnak. Az NTT egyébként már 2013 óta támogatja a Chip Ganasi Racinget. Tehát innentől NTT IndyCar Series a sorozat hivatalos neve. Bottasnak a hokiban több szerencséje van, mint az F1-benhttps://formula.hu/parc-ferme/20846
Valtteri Bottas egy jótékonysági jégkorong-mérkőzésen vett részt, méghozzá saját csapatával - a Team Bottas a Team Selanne ellen játszott. Bottas szívesen száll jégre, ha alkalma adódik rá és a korábbi tapasztalatok szerint nem is rossz benne - most is győzni tudott csapata, erről posztolt néhány képet.
Velenczei Ádám volt a Ralihíradó vendégehttps://formula.hu/parc-ferme/20844
A Szilveszter Ralin nem jött össze a győzelem, az idei ORB-futamokon viszont szeretné ezt elérni Velenczei Ádám - ő járt a Ralihíradó stúdiójában. Még a végén ráijeszt csapatára Daniel Ricciardo...https://formula.hu/parc-ferme/20845
Komoly sérülést kockáztat az ausztrál!
A leghíresebb betiltott versenyautókhttps://formula.hu/parc-ferme/20842
Csalás, nem kívánt mérnöki találékonyság, vagy egyszerűen csak túl gyors lett, és így nem volt biztonságos. Többek között a Williams is szerepel a videóban, a zseniális aktív felfüggesztéssel. Nézzétek meg a motorsport-történelem öt leghíresebb betiltott versenyautóját. Egy órával kevesebbet kell várni idén az F1-rehttps://formula.hu/parc-ferme/20843
A szervezők ugyanis előrehozták az Ausztrál Nagydíj rajtját egy órával, így 6:10-kor veszi majd kezdetét a 2019-es szezon. Mindenki állítsa be a vekkert, már most! A további versenyek szabadedzéseinek, időmérőjének és versenyének kezdési időpontja ide kattintva tekinthető meg.
Elképesztő, mennyit gyorsult a Formula-Ehttps://formula.hu/parc-ferme/20840
Majdnem három másodperccel volt gyorsabb a második generációs autóval Felix da Costa Marrakeshben, mint Nelson Piquet tavaly. Ez lesz Buemi kilencedik éve a Red Bull tesztpilótájakénthttps://formula.hu/parc-ferme/20839
Sebastien Buemi 2008-ban töltötte be először a Red Bull tesztpilóta pozícióját, majd három Toro Rossó-s szezonja után 2012-től folyamatosan a Milton Keynes-i istálló alkalmazásában áll. „Ha bármi segítheti egy csapat hajszáját a teljesítmény után egy új verseny korszakában, az a folytonosság” – írja Buemiről a Red Bull oldala, amelyen a svájci pilóta profilja közvetlenül Verstappené és Gaslyé mellett szerepel. Az „új verseny korszaka” a Honda-motort takarja – ide kívánkozik, hogy Buemi jelenleg három konkurens japán márkával dolgozik együtt, mivel a WEC-ben a Toyota, a Formula-E-ben a Nissan pilótája, mégsem hivatkozik érdekellentétre egyik munkaadója sem.
Ez az AFM-címlap tetszett olvasóinknak leginkábbhttps://formula.hu/parc-ferme/20838
Magyarország motorsportmagazinja 2018-ban címoldalán foglakozott az Alfa Romeo F1-es beszállásával, a Williamshez csatlakozó Kubicával, Alonso Le Mans-i győzelmével, és Sauber-overallba öltöztette Kimi Raikkönent: arra kértük olvasóinkat, szavazzanak kedvencükre.
Talán nem meglepő, hogy a legnépszerűbb címlap a szavazatok negyedével a 2018. december – 2019. januári lett, Kimi Raikkönen főszereplésével. De a voksok ötödét kapta Hamilton és Vettel közös címlapja (2018. szeptember) és a dobogóra került a Fernando Alonso Le Mans-i győzelme apropójából dobogóra tett Toyota LMP1 (2018. július).
Hülkenberg is elveszítette szponzorát, amely 13 évig támogattahttps://formula.hu/parc-ferme/20837
A német a közösségi médiában mondott köszönetet kitartó partnerének – a DEKRA neve már a Formula BMW-s években olvasható volt sapkáján és overallján. A közelmúltban Valtteri Bottas támogatását szintén befejezte személyes szponzora.
|





