Elkészült a szezon leghíresebb futamgyőztesének agyagportréja
https://formula.hu/parc-ferme/12060
Az Indy 500 győzteséről van szó, akit az év hátralévő részében mindig a tenyerén hordoz az USA autósportjának világa. A győztes arcképe hagyományosan mindig rákerül a Borg-Warner trófeára, vagyis a futamot megnyerő pilótának járó hatalmas serlegre. Idén tehát Alexander Rossinak kellett modellt ülnie, amíg az IndyCar agyagszobrásza, Will Behrends megalkotta arcképének szinte tökéletes mását. A már Rossi fejével kibővített új Borg-Warner trófeát december 7-én mutatják be.


Fotó: Jelenleg így néz ki az épülő vietnámi pálya
https://formula.hu/parc-ferme/23934
Egy fénykép került nyilvánosságra a vietnámi Hanoiban épülő versenypályáról, egészen pontosan a célegyenes egy szakaszáról és a főépületről. A még erősen félkész állapotban lévő helyszín, amely a 2020-as F1-s versenynaptár április elejei fordulója lesz, az ígéretek szerint januárra készül el. 5607 méteres hossza 23 kanyart foglal magában, megálmodásában pedig Hermann Tilke, az F1 házi pályatervezője is részt vett.
A fotón látható 300 méter hosszú főépület kialakításában a Hanoiban található Thang Long Császári Fellegvár stíluselemei is vissza fognak köszönni. Aki kíváncsi, az ezen a linken, a cikk alján egy szimulátoros kört is megtekinthet a pályáról.

Lencsevégre kapták a 2021-es elemeket tesztelő Mercedest
https://formula.hu/parc-ferme/23935
Bár az F1-es szezon múlt hétvégén véget ért, és a hét eleji gumiteszttel is végeztek a csapatok, Mercedes F1-es alakulata még mindig a szezonzáró helyszínén tartózkodik. Ma a Pirelli 2021-re szánt, 18 colos kerekeit tesztelik, amiről néhány fotó is kikerült Twitterre. A volánnál George Russell gyűjt értékes tapasztalatokat.


Forrás: @omwatw. Összehasonlításképp a 13 colos kerekek:

Forrás: DPPI
Új GT-autót villantott a BMW
https://formula.hu/parc-ferme/23933
A 2022-es szezonra új GT3-as autóval készül a BMW, amelyről meg is érkezet az első hangulatkép. A bajor márka a 2016 óta aktív M6-ot kívánja lecserélni, ami kora miatt manapság már nehezen veszi fel a versenyt az Audi és a Porsche technikáival, ráadásul a Mercedes is új AMG-vel készül előállni.
A BMW új versenyautója az M4 utcai típusára épül, amelynek forgalmazását 2021-ben tervezik elindítani, és amit a márka tökéletes alapnak tart a GT3 átalakuló szabályaihoz.

Daniel, nincs igazad! Miii? Várjatok, bebizonyítom!
https://formula.hu/parc-ferme/23930
A Renault pilótái kerültek sorra az F1 Grill the Grid című sorozatában, ahol kérdésekre kell helyesen válaszolniuk és versenyezniük egymás ellen. Daniel Ricciardo viszont olyat tett, amire eddig még nem igazán volt példa: megcáfolta a helyes választ! A kérdés az volt, hogy melyik pilóta a New York Giants NFL-csapat szurkolója, mire ő rávágta, hogy Pierre Gasly - holott az eredeti helyes válasz az volt, hogy Lance Stroll, amit Nico Hülkenberg be is mondott.
Ricciardo azonban nem nyugodott bele ebbe: kijelentette, hogy márpedig ő látta Gaslyt Giants-mezben, majd kikereste a telefonján az adott képet még tavalyról - a kérdező nem tudott mást tenni, mint neki is megítélni egy pontot...
Bottas bemutatta, hogyan kell stílusosan megérkezni egy gálára
https://formula.hu/parc-ferme/23929
Konkrétan az F1-es autóval gurult be, like a boss.
That was some entrance, @ValtteriBottas #F1 pic.twitter.com/VUnF3SKeLr
— Formula 1 (@F1) December 7, 2019
Így alakulnak a WTCR büntetősúlyai a Michelisz Norbert bajnoki címéről döntő futamon
https://formula.hu/parc-ferme/23931
Kijöttek a sepangi hétvégével kapcsolatos büntetősúlyok: az elmúlt három hétvége köridői alapján kalkulált táblázat alapján továbbra is a Lynk & Co lesz a legnehezebb a WTCR szezonzáróján, így a listavezető Michelisz Norbert mögött 11 pontos hátrányban lévő Yvan Muller és a magyart 28 egységnyi hátrányból üldöző Thed Björk egyaránt a maximális 60 kg-os ballasztot cipeli majd magával. A Hyundaiok is maradnak a Makaóban is látott 50 kg-os értéken, a Hondák viszont könnyülnek, így a 9 pontos lemaradással második Esteban Guerrieri 40 kg kompenzációs súlyt kapott a jövő hétvégére.

forrás: p1race.hu
fotó: dppi
Bottas az élen zárta a francia raliversenyének első napját
https://formula.hu/parc-ferme/23932
Valtteri Bottas egy régebbi Citroen DS3 WRC-vel állt rajthoz a Paul Ricardon zajló Rallycirciut Cote d'Azur raliversenyen és bár másnak is van hasonló technikája, a finn F1-es pilóta mégis a mezőny élén zárta az első napot. Az öt gyorsasági szakaszból hármat megnyert, kettőt másodikként zárt és összességében 19,6 másodperces fórral vezeti a versenyt a szombati nap végén a korábbi Európa-bajnoki résztvevő Robert Consani R5-ös Skoda Fabiája előtt. Ha Bottas nem követ el nagy hibát, akkor ezt az előnyt ezzel az autóval a vasárnapi négy szakaszon már beoszthatja és megnyerheti a futamot, amelyen a Citroen korábbi gyári WRC-pilótája, Stephane Lefebvre is rajthoz állt egy Porsche 991-gyel.

Alonso átvette a negyedik világbajnoki címért járó trófeát
https://formula.hu/parc-ferme/23928
Újra jelenése volt az év végi FIA-gálán Fernando Alonsónak, aki a WEC 2018-19-es szezonjának világbajnoki címéért járó díját vette át Sebastien Buemi és Kazuki Nakajima társaságában.
„Négy világbajnokság. Három különböző szakág. 23 évvel ezelőtt ugyanezen a gálán vettem át az elsőt. Nagyon boldoggá tesz, hogy ennyi idő után is képes vagyok élvezni ezt a sportot” – posztolta a közösségi médiában Alonso.
AFM-dupla vasárnap: A Spílert és a FIX TV-t is nézd!
https://formula.hu/parc-ferme/23927
Az Autósport és Formula Magazin novemberben indult el a Spíler TV műsorán: vasárnap 11:50-kor a Spíler 1-en láthatjátok a magazin decemberi adását az elmúlt hónap magyar vonatkozású autósportos eseményeivel, interjúkkal és érdekességekkel.
Az AFM Motorsporthíradó szintén vasárnap, 13:00-kor kezdődik a FIX TV-n. A tartalomban többek között stúdióbeszélgetés szerepel Szabó Krisztiánnal.

Hamilton a Mercedes új gépszörnyével ismerkedett
https://formula.hu/parc-ferme/23925
A német gyártó a színfalak mögött egy ideje már dolgozik az AMG Project One-ra keresztelt modelljén, ami egy igazi XXI. századi szuperautónak ígérkezik. Az 1,6 literes hibrid V6-os benzinmotorját a versenypályákról már jól ismerjük, hajtáslánca ugyanis a Formula-1-ből származik. Egyelőre féltve őrzik az autót, de Lewis Hamilton már közelebbről is megcsodálhatta.
When you see Project ONE on track for the first time pic.twitter.com/irtGwxGzBh
— Mercedes-AMG F1 (@MercedesAMGF1) December 6, 2019
Verstappen besöpörte a „szokásos” különdíjat az FIA-tól
https://formula.hu/parc-ferme/23926
Közönségszavazás alapján az Év Akciója díjjal Max Verstappent tüntették ki a Nemzetközi Automobil Szövetség év végi párizsi gáláján: a Charles Leclerc-rel vívott silverstone-t párharc kapta a legtöbb voksot, amelybe mindkét pilóta beletett apait-anyait, de végül Verstappen jött ki belőle győztesen. Negyedszer nyerte meg a díjat, 2014-ben, 2015-ben és 2016-ban szintén őt jutalmazta a publikum.
Fejet hajtott az autósport idén elhunyt szereplői előtt az FIA
https://formula.hu/parc-ferme/23924
A Nemzetközi Automobil Szövetség idei díjátadó gálája nemcsak a csillogásról és a sikerről szólt, a szervezők péntek este Párizsban az autósport azon szereplőiről is megemlékeztek, akik már nincsenek közöttünk. Jean Todt maga rótta le tiszteletét többek között Niki Lauda és Anthoine Hubert autóversenyzők, valamint Charlie Whiting versenyigazgató előtt.
A Mercedes sikereiből jelentős részt vállaló háromszoros világbajnok, Niki Lauda emlékének az egyik díjjal is tisztelegtek: ő lett Év Személyisége az FIA-nál akkreditált újságírók szavazatai alapján.

Hivatalosan is 2019 bajnokává avatták Lewis Hamiltont
https://formula.hu/parc-ferme/23923
Péntek este Párizsban lezajlott az FIA év végi díjátadó gálája, amelyen Lewis Hamilton átvehette a hatodik világbajnoki címéért járó trófeát. A második helyet megszerző Valtteri Bottas és a sorozatban hatodik győzelmét arató Mercedes szakvezetője, Toto Wolff is jelen volt a színpadon.
Hamilton az idei évet rekordmennyiségű, 413 ponttal, valamint 11 futamgyőzelemmel zárta.
The six-time champ reflects on another momentous season#F1 @LewisHamilton pic.twitter.com/sL8CgK2F4o
— Formula 1 (@F1) December 7, 2019
Rajta kívül díjat kapott többek között a harmadik helyen végző Max Verstappen és az év újoncának választott Alex Albon is. Az elhunyt Niki Laudáról is megemlékeztek, ő kapta az év személyisége díjat.
Ezzel töltöttek a Red Bull-osok egy hetet Abu Dhabiban
https://formula.hu/parc-ferme/23922
Minden, ami nem a versenypályán történt: menet a homokdűnéken, mérkőzés teveháton, bemutatókör, fotózások, bemelegítés, autogramosztás. 17 perces videóban foglalta össze a szezonzáró hetét a csapat.
"Pi***ba" - mondta Norris, miután rossz oldalon szállt be az autóba
https://formula.hu/parc-ferme/23919
A McLaren bohókás fiatalja épp egy VIP-autóztatásra készült, amikor a brit gyökereinek köszönhetően megszokásból jobb oldalról szállt be a kocsiba. Egy pillanatra az is átfutott rajta, hogy átmászik a vezetőoldali ülésbe, de aztán belátta, hogy a hosszabb út lesz az elegánsabb.
F*** pic.twitter.com/TYljmOiw1Q
— Lando Norris (@LandoNorris) December 6, 2019
Három Norbit hozott a Mikulás a Hungaroringre
https://formula.hu/parc-ferme/23921
Mikulás-ünnepséget rendeztek a versenypályán, amelyen a hazai autósport három kiválósága, Michelisz Norbert, Kiss Norbert és Herczig Norbert is megörvendeztette a mogyoródi és kerepesi gyerekeket.
Úgy tűnik, Button élvezi az apaságot
https://formula.hu/parc-ferme/23918
Jenson Button fia júliusban látta meg a napvilágot, néhány hónap elteltével pedig meg is kapta élete első vezetéstechnikai leckéjét édesapjától.
Ezzel a vicces videóval búcsúzott Hülkenbergtől a Renault
https://formula.hu/parc-ferme/23917
Az enstone-iak egy válogatást tettek közzé a német pilóta búcsúztatására:
Ezek voltak 2019 legjobb rádióüzenetei
https://formula.hu/parc-ferme/23916
Húsz rádióüzenetet válogatott ki 2019-ből a Formula-1, ezek ezen a linken, vagy a Youtube-ra átkattintva megtekinthetők/meghallgathatók!
A WRC világbajnoka nem kíméli új autóját
https://formula.hu/parc-ferme/23915
Alig ért véget a rali-vb 2019-es szezonja, a csapatok szokás szerint már el is kezdték a teszteket 2020-ra, hiszen januárban már kezdődik is új idény Monte-Carlóban. A csapatváltó versenyzők ilyenkor ülhetnek bele először új autójukba, úgyhogy a friss világbajnok Ott Tanak is most hajtotta meg először azt a technikát, amely ellen bajnok lett idén: a Hyundai i20 WRC-t. Már elsőre sem tűnik lassúnak...