Off-road hírek

Újra dobogón a bajnok: Második lett Harsányi

Nagy versenye volt a kilencszeres magyar bajnoknak a Ralikrossz-ob harmadik fordulóján, Greinbachban, augusztus 21-22-én: a Mitsubishi már a kvalifikációs futamokon végig döntőgyanús tempót diktált.

Két Vass a döntőben, egy a dobogón

A rajtnál történt kontakt miatt végül nem Vass Zoltán, hanem testvére, Vass Csaba futott be dobogós pozícióban a magyar és osztrák ralikrosszbajnokság közös versenyén a SuperCars kategóriában.

Első győztes és női győztes Greinbachban

Három hónap kimaradás után Ausztriában folytatódott a magyar ralikrosszbajnokság. Benyó uralta a Kárai nélküli SuperCarst, a kategóriák között pedig női győztes is volt Nagy Kamilla személyében.

Harsányi: Trófea a cseh CEZ-en

Az országos bajnokság szünete még tart, ám a hazai kilencszeres bajnok, Harsányi Zoltán már újra versenyzett: ismét egy zónafordulón vett részt, ezúttal egyik kedvenc pályáján, Sedlčanyban.

Döntős szereplés lett a tesztverseny vége

A magyar bajnokság közel háromhónapos szünetét kihasználva Harsányi Zoltán Greinbachba ment, hogy csillapítsa versenyzési lázát, és persze tesztelje a Mitsubishi Evo X-et.

Magyar bravúrok Ausztriában és Portugáliában

Hosszú szünet van a magyar ralikrosszbajnokságban, ezért a hazai versenyzők külföldre mentek. A fő állomás Greinbach volt, ahol dupla fordulót tartottak: szombaton az osztrák és szlovák bajnokság, vasárnap a CEZ versenyét. Magyar győzelmek és dobogók születtek a hétvégén.

Vass a döntőbe jutásért küzdve ütközött

Vass Zoltán az RXC Technics Motorsport Audijával újra bebizonyította, képes felvenni az élcsoport tempóját. Kvalifikációs futamon második helyezést is szerzett, habár végül lemaradt a döntőről.

Visszatért a máriapócsi vízmenő

Az eleredő eső színesítette az akcióval és balesetekkel teli Matador Rallycross Parádét május 23-24-én, a pünkösdi CEZ-hétvégén. Harsányi Zoltán megvillantotta képességeit a nedves pályán.

Nagy borulás a máriapócsi döntőben

Egy nagy baleset is történt a pünkösdi versenyhétvége fináléjában. A Supercarban Kárai Tamás, a Super1600-ban Körmöczi Balázs győzött, a három SuperTouringCars kategóriát külföldiek nyerték.

A technikai hibák megállították Harsányit

A Ralikrossz Országos Bajnokság 2021-es szezonnyitó versenyéről, a Kakucs Ringről idén sem hiányozhatott a Supercar-mezőny alapembere, Harsányi Zoltán. A jól ismert Mitsubishi Evo X-zel állt rajthoz.

Minden jó, ha a vége jó: Vass Zoltán negyedik

Nívós mezőny gyűlt össze a Supercars kategóriában a 2021. évi Ralikrossz Országos bajnokság szezonnyitóján, melyet Vass Zoltán is erősített, újra az Audi A1 Supercarral.

Kakucs: Luigi megnyerte első Supercar-futamát

A kategória újonca a korai rajtot vevő Kárai Tamást megelőzve győzött a Kakucs Ringen. A szezonnyitó 11 kategóriájának nyertesei között szerepelt Körmöczi, Vámosi és Castoral is.