2024. szeptember 17. kedd
Motor

Bagnaia elesett, Bastianini nyerte a sprintet

Újabb fordulat a vb-versenyben: a címvédő bukott a silverstone-i sprinten, így a szombaton második Martin egy pontra megközelítette. A győzelem a másik gyári ducatisé lett.

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

Aleix Espargaro vághatott neki az élről a MotoGP silverstone-i sprintversenyének, a Ducatik azonban jobban rugaszkodtak el: az első méterek Francesco Bagnaiának sikerültek a legjobban, de az első kanyarokból már a nagy rivális Jorge Martin jött ki elsőként, mögé pedig Enea Bastianini zárkózott fell Espargaróval és Bagnaiával a nyomában.

Hátrébb történt egy páros bukás: Franco Morbidelli szállt bele az első kanyarban Marco Bezzecchi motorjába hátulról, így mindketten a bukótérben, majd az orvosi központban találták magukat. Nem ez volt azonban az egyetlen incidens a sprinten: a második körben Pedro Acosta és Brad Binder koccant össze, utóbbi motorjáról le is repültek alkatrészek, így a két KTM-est meg tudta előzni Marc Marquez az ötödik helyért.

A táv feléhez érve aztán jött a dráma: épp megfutotta a verseny leggyorsabb körét, amikor Bagnaia az ötödik kör 4-es kanyarjában elcsúszott a negyedik helyről! Hárman maradtak így az élbolyban, Bastianini pedig a következő körben megkezdte Martin támadását – amivel másodjára már sikerrel is járt, átvette a vezetést az olaszt.

Bastianini pedig már vissza sem nézett onnan, megszerezte első sprintgyőzelmét 2024-ben és egész karrierjében. Martin bejött másodiknak, aminek köszönhetően egyetlen pontra felzárkózott a nullázó Bagnaiára a tabellán. Espargaro tette teljessé a dobogót az Apriliával a két ducatis mellett.

Mögöttük volt még fordulat: a negyedik-ötödik helyen Binder és Acosta jött be, miután Marquez három körrel a vége előtt elesett, ami miatt a világbajnokság harmadik helyét is elveszítette Bastianinivel szemben. Alex Marquez,. Jack Miller, Maverick Vinales és Fabio di Giannantonio szerzett még pontot.

A MotoGP Brit Nagydíjának futama vasárnap itthoni idő szerint 14 órakor rajtol majd (a Moto3-asok versenyét 12:15-kor, a Moto2-esekét 15:30-kor rendezik).