Motor

Espargaro pole-ba állította a KTM-et

A spanyol versenyző idei második rajtelsőségét szerezte a száradó valenciai pályán. Mellőle Alex Rins és Takaaki Nakagami indulhat, míg a fő vb-esélyesek közül az éllovas Joan Mir szerepelt a legjobban.

Imádod a MotoGP-t, nem szeretnél lemaradni egyetlen motoros hírünkről és extra információinkról sem? Akkor csatlakozz a Formula MotoGP csoportunkhoz IDE KATTINTVA!

Szombat délutánra ismét megérkezett az eső Valenciába, így a MotoGP Európai Nagydíjának tét nélküli, a versenyre való felkészülést szolgáló negyedik szabadedzésére újfent vizes aszfalton került sor – ami rontotta is a félórás tréning érdemi értékét, elvégre vasárnapra száraz időt jósolnak. A legjobb időt a már napsütésben véget érő gyakorláson Miguel Oliveira érte el, megelőzve a vb-éllovas Joan Mirt, de láthattunk néhány bukást is a trükkös körülmények között: példának okáért az összetettben harmadik helyen álló Maverick Vinales is erre a sorsra jutott.

pol-espargaro-ktm

Az FP4 után szinte rögtön következett az időmérő első szakasza. A folyamatosan javuló körülmények okán a köridők is egyre gyorsultak, így a végén dőlt el a két továbbjutó hely sorsa: ezeket végül Oliveira és Johann Zarco kaparintották meg. Őket a két repsolos követte a bukást is begyűjtő Stefan Bradl és Alex Marquez révén, majd jött Vinales, ő viszont a hatodik motorblokkjának használata miatt a bokszból rajtol majd. A koronavírus-fertőzésből visszatérő Valentino Rossi a csapattársa büntetésének is köszönhetően a 17. rajthelyet szerezte meg.

A második etap elején főként Alex Rins diktálta a tempót, de megfordult az élen Takaaki Nakagami és Franco Morbidelli is. A hajrá tűzijátékát Nakagami bukása sem rontotta el: a pole-t végül Pol Espargaro zsebelte be a KTM-mel, idén már második alkalommal. Rins lett a második, Nakagami a harmadik, majd jött Zarco és Mir, azaz a pontverseny éllovasa az ötödik helyre kvalifikálta magát, megelőzve Jack Millert. Mir fő riválisai közül ráadásul csak a csapattárs végzett előtte, miközben Morbidelli a kilencedik, a vízen egész hétvégén küszködő Fabio Quartararo a tizenegyedik, Andrea Dovizioso pedig a tizenkettedik helyen zárt. A futam vasárnap 14 órakor startol.