Motor

Quartararóé a pole, Marquez visszalépett

Hiába volt Vinales a leggyorsabb, elvették az idejét pályaelhagyás miatt, így francia társa nyerte az Andalúz GP időmérőjét. Marquez egyetlen kör után kiszállt a Q1-ből, a futamon sem fog indulni.

Imádod a MotoGP-t, és nem szeretnél lemaradni egyetlen motoros hírünkről sem? Csatlakozz a Formula MotoGP csoporthoz IDE KATTINTVA!

Szombat délután a tét nélküli, elsősorban a versenytempó csiszolására használt negyedik szabadedzéssel folytatódott az Andalúz GP programja. A mezőny immár teljes volt: a délelőtti tréninget kihagyó, a vállát múlt héten kificamító Alex Rins is pályára gurult, ahogy a felkartöréssel szereplő Marc Marquez is a folytatás mellett döntött. A tempót persze nem ők diktálták, Marquez például csak 16. lett, míg az élen Takaaki Nakagami zárt Fabio Quartararo és Pol Espargaro előtt.

quartararo-andaluz-kvali-1

Az időmérő első szakaszában aztán jött a fordulat: Marquez mindössze egyetlen felvezető kört teljesített, utána rögtön visszahajtott a bokszba, és már nem is hajtott ki utána a pályára. A Q1-et tehát mért idő nélkül zárta a világbajnok, így ha megpróbál rajthoz állni a vasárnapi versenyen, akkor az utolsó, 22. kockából kell majd nekivágnia a 25 körös távnak.

A másik két sérült közül Cal Crutchlow épp csak lecsúszott a továbbjutásról, Rins viszont csak Alex Marquezt tudta megelőzni, aki egyébként bukott a hajrában, de szerencsére legalább ő elkerülte a sérülést a Repsol tájékoztatása szerint. A két továbbjutó helyet Miguel Oliveira és Franco Morbidelli kaparintotta meg – a múlt héten dobogós Andrea Dovizioso viszont csupán a 14. pozícióba kvalifikálta magát.

A Q2-ben aztán már a szabadedzések legjobbjai is pályára gurultak, az első próbálkozások után pedig Maverick Vinales vezette a listát. A hajrában is ő futotta meg a leggyorsabb időt, ám elvették a körét pályaelhagyás miatt, így végül a márkatárs Fabio Quartararo nyerte az időmérőt, a jövő hét után ismét. A két yamahást az első sorba első ízben beférő Francesco Bagnaia követte, majd jött a múlt hét óta feljavuló Valentino Rossi és a Q1-ből feljutó Oliveira és Morbidelli. Jack Miller, Takaaki Nakagami és Brad Binder márkájuk (sorban Ducati, Honda és KTM) legjobbjaként a harmadik sorban, pedig a japán jobb lehetett volna, ha nem rontja el az utolsó körét. Joan Mir tizedik a Suzukival, a sort Danilo Petrucci és az eleső Pol Espargaro zárta.

FRISSÍTÉS: A kvalifikáció után nem sokkal a Repsol Honda megerősítette, hogy nem akarnak több kockázatot vállalni Marquezzel, így a nyolcszoros világbajnok kihagyja a vasárnapi futamot is – MotoGP-s karrierje során először.