2024. április 24. szerda
Motor

Lorenzo könnyedén nyert a gigászi párharcot vívó Pedrosa és Rossi előtt

A királykategória spanyolországi versenyének eleje és vége is izgalmasan alakult: a címvédő Marc Marquez már a második körben eldobta a vasat, míg a fináléban Dani Pedrosa és Valentino Rossi vívott elképesztő csatát a második helyért, amelyből végül előbbi került ki győztesen. Az elsőséget eközben Jorge Lorenzo zsebelte be, ezzel 14 pontra megközelítette a „Doktort”.

Vasárnap délután 14 órakor rajtolt el a nap leginkább várt versenye, a MotoGP Aragóni Nagydíja. Az élről Marc Marquez vághatott neki a 23 körös viadalnak, mellette Jorge Lorenzo és Andrea Iannone állt az első sorban, míg a pontversenyt vezető Valentino Rossi csak a hatodik helyről várhatta a piros lámpák kialvását. A startot szokás szerint Lorenzo kapta el a legjobban, Marquezt pedig még a múlt héten a vállát kificamító Iannone is megelőzte – igaz, őt még az első körben visszaelőzte a hondás. Rossi egy pozíciót javított az első körben, de hamar utolérte a Iannone, Pedrosa párost is.

lorenzo_aragon

A második körben máris bekövetkezett a dráma: Marquez kicsúszott a 12-es kanyarban, ezzel pedig óriási esélyt adott Lorenzónak, hogy könnyedén behúzza a győzelmet. A yamahás mögött eközben már Pedrosa volt a második, sőt Iannonét hamarosan Rossi is maga mögé utasította. A „Doktor” tudta, hogy minél közelebb kell végeznie csapattársához, hogy a lehető legkevesebb pontot veszítse vele szemben, így Pedrosát is megpróbálta lehagyni, a spanyol azonban jól tartotta magát. Hátrébb Danilo Petrucci gondoskodott az eseményekről: az előző versenyeken remeklő pramacos egy top10-es eredményt dobott el magától egy kicsúszással.

pedrosa_aragon

Pedrosa parádés adok-kapok után tartotta maga mögött Rossit

Öt kör volt még hátra, amikor a Pedrosát árnyékként kísérő Rossi megpróbálkozott egy előzéssel, ám a spanyol azonnal visszavette a második helyet. Egy körrel később kétszer is eljátszottak ugyanezt – elképesztő adok-kapok zajlott a két pilóta között! Az utolsó körben aztán minden korábbinál keményebben próbálkozott az olasz, és ezúttal Pedrosa nem is tudott rögtön visszaelőzni, ám pár kanyarral később egy roppant agresszív manőverrel mégis újra övé lett a második hely! Lorenzo eközben senkitől sem zavartatva húzta be idei hatodik győzelmét, ezzel 14 pontra megközelítette csapattársát az összetettben.

A dobogósok mögött a két Ducati ért célba Iannone, Dovizioso sorrendben, majd jött a Suzukival remek hatodik helyet szerző Aleix Espargaro. A szatellitek közül Cal Crutchlow lett a legjobb a Tech3 Yamaha duója előtt, a top10-et pedig a pramacos Yonny Hernandez tette teljessé. Az Open kategória küzdelmeit a 13. helyen célba érő Eugene Laverty nyerte. Folytatás két hét múlva Motegiben.