Norrisé a sprint pole-ja Antonelli előtt
Az F1-es Sao Pauló-i sprintidőmérőjének harmadik szakaszában Lando Norris már az első próbálkozásával is megszerezte a rajtelsőséget, míg a második körrel sem tudta őt megelőzni senki, így az élen zárt – méghozzá némi meglepetésre Kimi Antonelli előtt.
Oscar Piastri a második körének köszönhetően kapaszkodott fel a harmadik helyre, megelőzve George Russellt és Fernando Alonsót, miközben a Red Bull autójára panaszkodó Max Verstappen csak a hatodik helyet tudta megszerezni a sprint rajtrácsán. A sprintidőmérő összefoglalója és végeredménye itt tekinthető meg.
A hétvége egyetlen szabadedzését egyébként szintén Norris zárta az élen, az összefoglaló itt olvasható.
A főszereplők nyilatkozatai
Az egyes nyilatkozatok a nevekre kattintva érhetőek el.
Lando Norris az esőt nem várja, de egyelőre magabiztos és boldog a sprintpole megszerzése után.
Kimi Antonelli elégedett az első sorral, de tudja, hogy a sprintfutamon már egészen más körülmények között kell majd versenyezni.
Oscar Piastri harmadik helye ellenére elmondása szerint újra elégedetten szállhatott ki a McLarenből, bár elismerte, maradt benne tartalék.

Max Verstappen úgy fogalmazott, hogy a lehető legrosszabb vezetési élményt tapasztalta meg: az autó rázott, nem kanyarodott és nem volt tapadása.
Esőriasztást adott ki szombatra az FIA
Ritka figyelmeztetést adott ki az FIA az F1-es Sao Pauló-i Nagydíj előtt: a legerősebb, 4-es szintű esőzés várható szombaton a Formula-1-es Sao Pauló-i Nagydíj helyszínén, így a sprint és az időmérő is veszélybe kerülhet, de minimum extrém vizes pályán rendezhetik. Vasárnapra már javulhat a helyzet Sao Paulóban, bár némi esély akkorra is maradt az esőre.
Colapintót 2026-ra is megtartja az Alpine
A nap legfontosabb híre a pályán zajló események mellett kétségkívül az volt, hogy az Alpine bejelentette, hogy 2026-ban is Franco Colapinto lesz Pierre Gasly csapattársa. Colapinto a megerősítő közleményben háláját fejezte ki a csapatnak, míg Flavio Briatore kiemelte, hogy folyamatosan figyelemmel kísérte a pilóta fejlődését, és úgy látja, minden adottsága megvan ahhoz, hogy élversenyzővé váljon.

Megszólalt Steve Nielsen ügyvezető is, aki hangsúlyozta, hogy Colapinto fokozatosan zárkózott fel Pierre Gaslyhoz, de ugyanakkor nem tagadta, hogy a pénzügyi háttér is szerepet játszott a döntésben. Az pedig, hogy hogyan néz ki jelenleg a 2026-os mezőny, itt tekinthető meg.
Egységes(ebb) versenyidő jöhet 2026-tól az F1-ben?
Elképzelhető, hogy egységesebb versenyidőt igyekeznek meghatározni az egyes Formula-1-es nagydíjaknak 2026-tól kezdődően, de apró módosítás az időmérőket és a sprinthétvégék egyetlen szabadedzését is érintheti sajtóértesülések szerint – a kvalifikációk első két szakaszát a Cadillac érkezése miatt megnyújthatják, míg a sprintes szabadedzéseken piros zászló esetén hosszabbítás következhet. Részletek itt.
Sajtó: Kötelezővé teheti a két kiállást az F1-es Katari Nagydíjra a Pirelli?
A korábbi évek aggályai és problémái miatt állítólag a Pirelli fontolgatja, hogy maximális körszámot szabjon meg az egyes gumiszetteknek a november végi Katari Nagydíjon – írja értesülései alapján az Auto Motor und Sport. A lusaili pálya az előző három kiírás során is okozott nehézségeket a Formula-1-es istállóknak: 2021-ben még csak néhányan kaptak defektet, a 2023-as futamon viszont az edzéseken az abroncsokon talált vágások miatt az FIA és a Pirelli előírta, hogy maximum 18 kört lehet teljesíteni egy garnitúra gumin, ami háromkiállásos versenyt eredményezett (ami részben ahhoz is hozzájárult, hogy a hőség extrém módon megviselte a végig padlógázon köröző pilótákat).
Tavaly már csak javaslatot tett a gumigyártó, amelyet viszont nem mindenki tartott be: a vizsgálatok szerint ez vezetett Lewis Hamilton és Carlos Sainz defektjeihez.
Hamilton cáfol: Elég hosszú a szerződésem
Lewis Hamilton jelezte: eléggé hosszú szerződése van a Ferrarival, ezért nincs értelme újról tárgyalni vagy a távozásáról találgatni. A sokak által a helyére vizionált Oliver Bearmant ugyanakkor méltatta, aki pedig nem foglalkozik a pletykákkal. A brit emellett beszélt Felipe Massa 2008-at illető keresztes hadjáratáról is:

„Nincs véleményem róla. Egyáltalán nem vagyok képben a helyzettel, nem olvasok róla. Semennyire sem érint engem, szóval csak próbálok megérkezni a versenyhétvégékre és a feladatomra koncentrálni. És bármilyen oka is legyen Felipének, biztos vagyok benne, hogy ott van benne a meggyőződés, hogy ezt kell tennie.”
Elhunyt a ground effect F1-es „atyja”, Peter Wright
Szomorú hírt közölt az FIA: 79 éves korában elhunyt Peter Wright, korábbi Formula-1-es mérnök. A brit szakember az 1960-as és az 1990-es évek között dolgozott az F1-ben, ahol elsősorban az aerodinamika terén gyakorolt jelentős hatást a sportra: mindenekelőtt az első ground effect korszakban tette le névjegyét a fejlesztéseivel a Lotusnál, ahol az 1978-as világbajnok Lotus 79-es is az ő nevéhez fűződött. A visszavonulása óta technikai tanácsadóként dolgozott az FIA-nál, majd éveken át ő vezette a Biztonsági Bizottságot.
Molnár Martin szárnyalt Spában
Spában folytatódott Molnár Martin tesztsorozata a GB3-ban. A 17 esztendős sportoló a múlt héten, Snettertonban ismerkedett meg a brit Formula–3-nak beillő sorozat F4-esnél jóval gyorsabb autójával és a Rodin Motorsporttal, majd ezen a héten már Belgiumban körözött a legutóbbi három szezon bajnokát adó istállóval.
És nemcsak körözött, hanem egyenesen szárnyalt, ugyanis a 18 GB3-as autót és számos, már az idén is ebben a sorozatban versenyző pilótát felvonultató mezőnyben mindkét tesztnapot a 2. helyen zárta a Hitech GP pilótája, Deagen Fairclough mögött.
MotoGP: Alex Marquezé a péntek Portimaóban, Bulega debütált
Alex Marquez elsőségét hozta mindkét pénteki edzés a MotoGP idei utolsó előtti állomásán, a Portugál Nagydíjon. A világbajnoki ezüstérmes gresinis egyedüliként futott 1:37-es kört a délutáni tréningen, de csak három századdal előzte gyári ducatis márkatársát, Francesco Bagnaiát. Pedro Acosta legjobb KTM-esként szintén tizeden belülre került az ifjabb Marquezhez, majd jött az Aprilia és a Honda legerősebbje, Marco Bezzecchi és Joan Mir.
Rajtuk kívül Johann Zarco, Fabio di Giannantonio, Fermin Aldeguer, a továbbra is Maverick Vinalest helyettesítő Pol Espargaro, valamint Ai Ogura fért még az első tízbe, s ezáltal ők biztosították a helyüket a másnapi időmérő második felvonásában. A Yamahák közül mindenki a Q1-ben kénytelen majd kezdeni, míg a sérült Marc Marquez helyén debütáló Nicolo Bulega 17. időt motorozott.