2024. május 18. szombat

GP2/3 hírek

Elvett győzelemmel is bajnok lett Ocon

Esteban Ocon a GP3 szezonzáróján feltette a koronát hallatlanul kiegyensúlyozott idényére, amikor riválisát a rajtnál átugorva megszerezte a bajnoki címet - mindezt a sorozat fennállásának 100. versenyén.

Megdöntötték Maldonado egyik rekordját

Ugyanis egészen eddig a venezuelai F1-es nyerte a legtöbb versenyt a GP2-ben. Mától a széria új sztárja, Stoffel Vandoorne a rekorder, aki a Ferrari pártfogoltját győzte le.

Webber protezsáltja nyert Bahreinben

Új-zélandi győzelem született a GP2 szombati sprintversenyen: Mitch Evans nagyjából féltávnál hagyta le az addig vezető Alex Lynnt. A GP3-ban elképesztő finálé várható a jövő hétvégén Abu Dhabiban.

GP2: Bajnokavatás a hatórás hétvégéjén

A csapatok közt megvan az F1 elsőszámú nevelősorozatának 2015-ös bajnoka, miközben a GP3-ban megszakadt a Mercedes-junior nagy sorozata – igaz, bajnoki éllovasként valószínűleg nem bánja ezt.

Új-zélandi győztes, belga bajnok a GP2-ben

A belga Stoffel Vandoorne negyedik helyével bebiztosította bajnoki címét az F1 előszobájában, a győzelem pedig egy kérdéses előzés után dőlt el Richie Stanaway javára Rio Haryanto előtt.

Rossi az F1 végéről a GP2 élére repült

Alexander Rossi ezen a hétvégén az F1 helyett a GP2-ben szerepel, amit bizonyára nem is bán, hiszen megnyerte a rajtbalesettel kezdődő, lerövidített főversenyt, miután Alex Lynn hibázott az élen.

Előrelép a rákból visszatérő F2-es bajnok

Európa versenypályáinak üde színfoltja a brit versenyző, aki egy nagyobb győzelmet tudhat magáénak, mint bármely versenytársa – ráadásul a karrierje is egyre csak felfelé ível.

Utolsó körös előzés a GP2 sprintfutamán

Az új-zélandi Mitch Evans a vasárnapi monzai verseny utolsó körében előzte meg Arthur Picet, és szerezte meg szezonja első győzelmét. Vandoorne újra dobogón állt.

Rossi legyűrte Vandoorne-t a főversenyen

Eseménydús szombati versenyen van túl a GP2 mezőnye Monzában, amelynek képét egy baleset, egy nagy bokszutcai hiba, egy elmért és egy tökéletesen kivitelezett előzés határozta meg.

"Szörnyű egy társamnak sérülést okozni"

A holland Daniel de Jong a GP2 spái futamán szenvedett súlyos balesetet, amely során eltörött csigolyája. Versenytársa, Pierre Gasly bevallotta: ő hibázott, és sajnálja a következményeket.

Amerikai diadal a GP2-ben

Alexander Rossi remek rajt után második győzelmét szerezte a GP2-ben, akit csapattársa, Jordan King kísért haza - Mitch Evans pedig a bajnoki éllovas Vandoorne-t utasította maga mögé.

Eltört a csigolyája, 4 órán át műtötték

Az első hírekkel ellentétben nem úszta meg a tegnapi GP2-es balesetét Daniel de Jong – a holland versenyző csigolyája eltört, az éjjel 4 órán keresztül műtötték.