2024. április 24. szerda
GP2/3

Elvett győzelemmel is bajnok a Mercedes csodagyereke

Esteban Ocon a GP3 szezonzáróján feltette a koronát hallatlanul kiegyensúlyozott idényére, amikor riválisát a rajtnál átugorva megszerezte a bajnoki címet - mindezt a sorozat fennállásának 100. versenyén.

A szezon során szinte végig az olasz Luca Ghiotto vezette a tabellát, mert Ocon ugyan megnyerte az évadnyitót, de ezt követően néhány gyengébb eredmény, köztük egy kizárás is visszavetette őt. Ám a francia hamar magára talált, és sorozatban kilenc darab második helyet szállítva visszazárkózott Ghiottóra, Bahreinben, az utolsóelőtti fordulón pedig elé is került a tabellán.

CU-OHEZXIAA-2oR

A döntés Abu Dhabira maradt, ahol Ocon minden körben vezetve megnyerte az első futamot, ami elég is lett volna számára a címszerzéshez, ám a versenybírók közbeszóltak: a franciára utólag 5 másodperces büntetést róttak ki egy korábbi pályaelhagyás miatt, aminek következtében egészen a 4. helyig visszacsúszott, és noha így is egy pozícióval Ghiotto előtt végzett, csak 6 pont volt köztük a különbség.

A vasárnapi futamon Ocon igyekezett korán dűlőre vinni a dolgot, hiszen nem akarta hagyni, hogy az előle rajtoló riválisa meglógjon tőle. A rajt után kisebb tolakodás alakult ki köztük, amely során a két autó össze is ért, de Ocon Ghiotto elé került, és a leintésig ott is maradt, így harmadik helyezése végül elégnek bizonyult a bajnoki címhez - amit úgy húzott be, hogy az év során összesen egy versenyt nyert, viszont a 18 lehetőségből csak négyszer maradt le a dobogóról.

A GP3 szezonzárója az első kört leszámítva eseménytelenül zajlott, a győzelmet a pole-ból rajtoló Alex Palou húzta be, aki először diadalmaskodott, sőt, először állt dobogóra a sorozatban.

12299379_10153805231951155_2484558814732150432_n

A nap azonban a Mercedes pilótaprogramjába tartozó Esteban Oconról szól, aki az F3 Eb tavalyi megnyerése után most egy újabb sorozatot hódított meg, és bizonyára csak idő kérdése, hogy a Formula-1 ajtaján is bekopogtasson.

A GP3 csapatbajnoki címét az Ocont is foglalkoztató ART nyerte, amely istálló tökéletes szezont tudhat maga mögött, hiszen egy kategóriával feljebb, a GP2-ben is mindent behúztak.