2024. május 3. péntek

F2/F3 hírek

Új-zélandi győztes, belga bajnok a GP2-ben

A belga Stoffel Vandoorne negyedik helyével bebiztosította bajnoki címét az F1 előszobájában, a győzelem pedig egy kérdéses előzés után dőlt el Richie Stanaway javára Rio Haryanto előtt.

Rossi az F1 végéről a GP2 élére repült

Alexander Rossi ezen a hétvégén az F1 helyett a GP2-ben szerepel, amit bizonyára nem is bán, hiszen megnyerte a rajtbalesettel kezdődő, lerövidített főversenyt, miután Alex Lynn hibázott az élen.

Előrelép a rákból visszatérő F2-es bajnok

Európa versenypályáinak üde színfoltja a brit versenyző, aki egy nagyobb győzelmet tudhat magáénak, mint bármely versenytársa – ráadásul a karrierje is egyre csak felfelé ível.

Utolsó körös előzés a GP2 sprintfutamán

Az új-zélandi Mitch Evans a vasárnapi monzai verseny utolsó körében előzte meg Arthur Picet, és szerezte meg szezonja első győzelmét. Vandoorne újra dobogón állt.

Rossi legyűrte Vandoorne-t a főversenyen

Eseménydús szombati versenyen van túl a GP2 mezőnye Monzában, amelynek képét egy baleset, egy nagy bokszutcai hiba, egy elmért és egy tökéletesen kivitelezett előzés határozta meg.

"Szörnyű egy társamnak sérülést okozni"

A holland Daniel de Jong a GP2 spái futamán szenvedett súlyos balesetet, amely során eltörött csigolyája. Versenytársa, Pierre Gasly bevallotta: ő hibázott, és sajnálja a következményeket.

Amerikai diadal a GP2-ben

Alexander Rossi remek rajt után második győzelmét szerezte a GP2-ben, akit csapattársa, Jordan King kísért haza - Mitch Evans pedig a bajnoki éllovas Vandoorne-t utasította maga mögé.

Eltört a csigolyája, 4 órán át műtötték

Az első hírekkel ellentétben nem úszta meg a tegnapi GP2-es balesetét Daniel de Jong – a holland versenyző csigolyája eltört, az éjjel 4 órán keresztül műtötték.

Hajmeresztő bukás után hazai siker Spában

Stoffel Vandoorne nem tette meg azt a szívességet, hogy éppen hazai pályán hibázzon, így egy remek stratégiai húzás után megnyerte a GP2 főversenyét, ami 40 percig állt Daniel de Jong balesete miatt.

GP2: Hazai pole a McLaren tehetségének

Az F1-es McLaren csapat neveltje, a hazai pályán versenyző Stoffel Vandoorne szerezte meg a GP2-es sorozat belgiumi pole pozícióját. Legközelebbi bajnoki riválisa, Rio Haryanto csak 11. lett.