2024. május 1. szerda
F2/F3

Újra egy Schumachernek szólt a himnusz Monzában

Callum Ilott bokszutcai bakija után Mick Schumacher örökölte meg a vezetést a Formula-2 monzai főversenyén, a lehetőséget pedig győzelemre is váltotta, elképesztően szorossá téve ezzel a bajnoki tabellát.

A Formula-2 idei szezonjának 15. futama kezdődött meg az F1-es időmérő után Monzában, a rajtrács élén a bajnokság második helyén álló Callum Ilott-tal. A brit meg is őrizte pozícióját a rajtnál, miközben mellette Yuki Tsunoda gyengén jött el, rakétaként lőtt azonban előre Mick Schumacher a 7. helyről, aki Mazepint, Nissanyt, Lundgaardot, Ghiottót és Tsunodát is lehagyva másodikként jött ki az első sikánból.

A német a negyedik körben már Ferrari-akadémista társát, Ilottot támadta a vezetésért, előzni azonban nem tudott. Két körrel később aztán a közvetlen üldözők csatájára szegeződött a figyelem, hiszen Luca Ghiotto a célegyenes végén a külső íven próbált elsuhanni Tsunoda és Christian Lundgaard mellett, de a három autó nem fért el egymás mellett, az olasz és a japán össze is ért nagy sebességnél, de végül mind megúszták az esetet, csak Ghiottónak kellett a menekülőútra térnie.

EhKY86OXcAIGqdJ

Az élen a 11. kör végén állt be komoly változás, amikor a lágy gumikon rajtoló Ilott kiállt kerékcseréjére, induláskor azonban lefulladt, és hosszú másodperceket veszített, mire szerelői újraindították az autóját. A vezetés Schumacherre szállt át, ám mivel a következő körben ő is a bokszba hajtott, csak a 20. körtől élvezhette ki ténylegesen annak előnyeit, hogy senki nem halad előtte, hiszen a mezőny ellentétes stratégiát választó fele csak később állt ki a bokszba.

Ekkor, a táv kétharmadánál a német 3,5 másodperccel vezetett Lundgaard előtt, előnye pedig nem is csökkent a leintésig – és Lundgaardnak inkább hátrafelé kellett figyelnie, hiszen a hajrában még el is kapta őt Ghiotto, hogy második helyet ünnepelhessen hazai pályán.

Schumacher a verseny előtt a tabella negyedik helyén állt, és bár 2020-ban még nem nyert, a szezonbeli legtöbb dobogóval rendelkezett. A német most zavartalanul megnyerte a futamot azon a pályán, ahol egykoron apját tenyerükön hordozták a Ferrari-szurkolók. Ez Mick Schumacher második győzelme a Formula-2-ben töltött másfél szezonja során a tavalyi hungaroringi után, és most először nyert főversenyen. Nem ez azonban az első győzelme Monzában, 2016-ban az olasz F4 itteni hétvégéjének első futamán már ünnepelhetett sikert a Sebesség Templomában.

A hátraesett Ilott végig erős tempót autózva igyekezett menteni a menthetőt, és végül egészen a hatodik helyig visszazárkózott. A nyolcadik pozícióért és a fordított rajtrácsos pole-ért is komoly csata folyt a hajrában, végül Loius Deletraz szerezte azt meg.

Mivel Robert Svarcman is csak 9. lett, a bajnoki tabella élmezőnye elképesztően szorossá vált: az orosz már csak pontegyenlőséggel vezet Ilott előtt, hiszen mindkettőjüknek 134 egységük van, Schumacher pedig 131-gyel követi őket.