DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. május 29. péntek
F1

Antonelli nem dől hátra: „Nem gondolok a vb-re”

Hiába a 43 pontos előny, a Mercedes vb-éllovasa állítja: versenyről versenyre akar haladni. De vajon mit tanácsolna neki Hamilton és Verstappen?

Kimi Antonelli úgy érzi, hiába van 43 pontos előnye a világbajnoki összetettben, nem dőlhet hátra, mert George Russell és a többi rivális is fenyegetést jelent, ezért az a célja, hogy folyamatosan tovább emelje a lécet a teljesítményszintjében.

Miután az F1-es Kanadai Nagydíjon már sorozatban negyedik győzelmét aratta, miközben a csapattársa műszaki hiba miatt kiesett, Antonelli fórja hirtelen 43 pontosra ugrott a vb-tabellán. Ez már több mint másfél győzelemnyi különbséget jelent, ám a 19 éves olasz nem dől hátra – így felelt arra a kérdésre, hogy ezzel kicsit levegőhöz jutott-e:

antonelli-mercedes-kanada-f1-1_1



„Igen, de hogy őszinte legyek, nem gondolok a bajnokságra” – mondta el az éllovas még a montreali futamot követő sajtótájékoztatón. „Versenyről versenyre koncentrálok. Úgy gondolom, még mindig nagyon korai erről beszélni. Természetesen van most ez az előnyöm, de ez nem azt jelenti, hogy megnyugodhatok és könnyedebbre vehetem a figurát.”

„Ehelyett inkább folyamatosan tovább kell emelnem a szintemen, mert nem lesz könnyű, a riválisok közelednek, és George is szupergyors. Úgyhogy egyértelműen próbálok magamra fókuszálni és élvezni a vezetést, és próbálni a lehető leggyorsabban vezetni.”

Antonelli mellett két rutinos többszörös világbajnok, Lewis Hamilton és Max Verstappen ült a sajtótájékoztatón a dobogós helyeiknek köszönhetően, így ők pedig azt a kérdést kapták meg, hogy milyen tanácsot adnának esetleg a Mercedes ifjú pilótájának az első és csapattárs elleni vb-hadjárat kapcsán.

antonelli-mercedes-kanada-f1-2-hamilton

„Szerintem elfelejtitek, hogy versenytársak vagyunk! Már amúgy is nagyszerű munkát végez, nem fogok további tippeket adni neki!” – jegyezte meg mosolyogva Hamilton. „Személy szerint nekem a 2007-es cím volt az, amiért küzdettem. És az sok volt. Kicsit idősebb voltam, 22 éves. Úgy vélem, akkoriban más volt sok minden.”

„Nem hiszem, hogy nekem meglett volna ugyanaz a támogató rendszerem, mint neki. Toto remek munkát végzett azzal, hogy a megfelelő támogatás veszi körül, és én ezt határozottan nem éreztem. A csapat kedves volt meg minden, de nem voltak meg a megfelelő elemek körülöttem, amik támogattak és segítettek volna stabilnak maradni és vezetni engem. És roppant intenzív volt, főleg az első évemben. De a világon semmiért nem cserélném el.”

Verstappen így felelt a kérdésre: „Egyértelműen kiváló munkát végez. És persze hosszú a bajnokság, és csak úgy lehet megnyerni, ha kiegyensúlyozott vagy és nem követsz el hibákat. De ezt ő is tudja, szóval minden hétvégéből meg kell próbálnia kihoznia a maximumot, jobbnak lenni a csapattársánál, és akkor biztos vagyok benne, hogy jó esélye lesz. De hosszú még az út, de amit jelenleg csinál, az nagyon jól működik.”

Arról, hogy tényleg Antonelli tekinthető-e már a világbajnoki cím fő esélyesének, hosszasan beszélgettünk ProKontra című műsorunk friss adásában:

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: