A McLaren csapata a katari sprint után még tovább javított az autó stabilitásán, ami lehetővé tette, hogy Lando Norris és Oscar Piastri is a pole-ért legyen harcban az időmérőn – gyakorlatilag kihívók nélkül.
Andrea Stella, a McLaren csapatfőnöke így nyilatkozott az első sor megszerzése után: „A sprint és a tegnapi sprintidőmérő után láttuk, hogy van lehetőség javítani. Az autó fékezésnél nem volt elég stabil, de a pilóták és a mérnökök remek munkát végeztek a stabilitás növelésén, és ezt Lando és Oscar ki is tudta használni az esti kvalifikáción.”

A két McLaren-pilóta között ezúttal is szoros küzdelem alakult ki, ahogy az egész szezonban megszokhattuk. Végül csak egy tized döntött: Oscar Piastri javított a második próbálkozásán, míg Lando Norris hibázott.
Stella így kommentálta Norris kísérletét: „Valójában nem ment le a pályáról, de a második kanyarban éppen, hogy nem, ezért fékeznie kellett, hogy elkerülje a pályaelhagyást. Ott a kör véget ért számára. Az első kanyar rendben volt, de a próbálkozás nem tartott sokáig.”
„Jól megérdemelt Oscar győzelme, és reméljük, hogy holnap ezt egy jó versenyeredményre tudjuk váltani” – tette hozzá Stella.