DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 5. péntek
F1

Vasseur: Akár a pole is meglehetett volna

Akár a pole-pozíció is meglehetett volna a Ferrarinak Monzában Frederic Vasseur csapatfőnök szerint, aki bizakodóan várja a holnapi futamot a csapat versenytempóját látva.

Mindkét Ferrari-pilóta a top ötben végzett az Olasz Nagydíj időmérőjén, Charles Leclerc a negyedik, míg Lewis Hamilton az ötödik leggyorsabbként zárt Monzában. A maranellóiak tempója csak egy rövid ideig tűnt elég erősnek ahhoz a Q3-ban, hogy harcban legyenek a pole-pozícióért, végül azonban nem bírtak a McLaren párosával, valamint a remeklő Max Verstappennel. Frederic Vasseur csapatfőnök azonban így is pozitívan várja a holnapi futamot, különösen a csapat versenytempóját látva.

„Minden lehetséges volt ma. Annyira szoros volt a mezőny, hogy ez akár pole-pozíció is lehetett volna, de akár valami sokkal rosszabb is. Azt hiszem, egy ponton ahhoz is közel voltunk a Q1-ben, hogy kiessünk. A Q2-ben nagyjából öt-hat tizedmásodperc volt a különbség az első 15 hely között, úgyhogy valószínűleg ma mindenki azt gondolja a mezőnyben, hogy apróságokon múlt, hogy nem végzett jobb munkát. Mostantól csakis a holnapra fókuszálunk” – mondta Vasseur az F1 TV kameráinak a kvalifikáció után.



„A versenytempónk rendben van. Ezt idén már többször láthattuk, hogy a vasárnapi tempónk sokkal jobb volt, mint az egykörös tempónk. Tavaly például a negyedik helyről rajtolva is tudtunk itt nyerni.”

Hamilton öt rajthelyes büntetéssel vág neki a holnapi nagydíjnak, amelyet még a zandvoorti versenyhétvégéről hozott ide magával. Vasseur úgy véli, a Ferrari erős versenytempójának köszönhetően a brit fel tud majd zárkózni a futamon a tizedik helyről.

„Azt láttuk, hogy a hosszabb meneteken jó volt a tempója. Értelemszerűen jobb lenne az élmezőnyből rajtolni, mintsem hátrébbről, jó lett volna elkerülni ezt a büntetést, de ez van. Az biztos, hogy ha valahol be kell vállalnunk egy büntetést, akkor azt inkább Monzában tesszük, mint például Monacóban. Megvan bennünk a potenciál, hogy felzárkózzunk” – jelentette ki.

 

Ezért nem játszottak a szélárnyékkal

Az a kérdés is felmerült Vasseur időmérőt követő interjúja során, hogy vajon miért nem segítette Hamilton Leclerc-t azzal, hogy szélárnyékot adott neki – ami, mint tudjuk, Monzában kulcsfontosságú. A csapatfőnök erre azzal válaszolt, hogy más volt ma a fókuszuk.

„Ha ezt megcsináljuk, akkor ahhoz fel kellene áldoznunk egy autót, a csapatnak és a versenyzőknek viszont fontos, hogy jó hangulatban legyünk, noha akár működhetne is. Viszont nagyon rosszul is elsülhet, főleg azért, mert olyankor túlzottan a szélárnyékra fókuszálsz a gumik előkészítése helyett, ami ma különösen fontos volt, úgyhogy úgy döntöttük, hogy ma erre koncentrálunk” – mondta Vasseur.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: