Magyar Nagydíj – A rajtrács

Meglepetésre George Russell a pole-ban a Ferrarik előtt, a két Red Bull a mezőny közepén, Pierre Gasly csak a bokszutcában. Így áll fel a mezőny a Hungaroringen.

A Magyar Nagydíj számos versenyző pályafutásában mérföldkő volt már, és ez lett igaz George Russell esetében is, aki karrierje első rajtelsőségét szerezte a szombati kvalifikáción, egészen váratlan eredménnyel előrukkolva. Carlos Sainz kezd mellőle az első sorból, megelőzve a ferrarris csapattársat, Charles Leclerc-t.

Erős időmérőt teljesített Lando Norris és a két Alpine, ők foglalják el a negyedik-ötödik-hatodik rajtkockát. A két Mercedest viszont számos rajtkocka választja el egymástól, DRS-probléma miatt Lewis Hamilton csupán hetedik lett. A Red Bullok mindössze a mezőny közepén, Max Verstappen motorgondjai miatt nem tudott versenyképes kört futni a Q3-ban, ezért 10. lett, Sergio Perez pedig Q2-es kiesése után a 11. helyről rajtolhat. Mindkét RB18 új motort kapott, a cserét büntetés nélkül megúszták – az utolsó egységek kerültek az autókba.

Pierre Gasly saját motorcseréje viszont egy bokszutcai rajtot ér, mivel a technikai megbízott engedélye nélkül történt – ő a Magyar Nagydíj rajtrácsának egyetlen büntetett versenyzője.