Így szerepelt Hamilton a csapattársai ellen

Egy Formula-1-es versenyző számára elsődleges feladat, hogy a csapattársát legyőzze. Lewis Hamilton ezt a házi feladatot rendkívül jó százalékkal oldotta meg eddig, ez sikereinek egyik titka.

A négyszeres világbajnok brit pilóta az elmúlt négy évadból háromban megszerezte a világbajnoki címet. Ebben egyrészt kiváló autójának mondhat köszönetet, másrészt pedig annak, hogy csapattársaival szemben általában felülkerekedik a házon belüli párharcokban. Egyetlen pilótával szemben nem sikerült ez, még kezdő évében, Fernando Alonso az időmérőkön és a versenyeken is több alkalommal végzett jobb helyen, mint a brit.

Mark Hughes szakíró a Motorsport szaklap hasábjain mélyebben is elemezte a számokat, pontosan mennyi is, amivel Hamilton elkapta az istállón belüli társat. Valtteri Bottasnak bizony van hova javulnia.

Button 2011-ben legyőzte Hamiltont, nem sűrűn fordult ez elő a brittel

1. Fernando Alonso, 1 szezon – Hamilton lassabb 0,014 másodperccel az időmérőkön, Alonso előrébb végzett a versenyek 54,55%-ában

2. Heikki Kovalainen, 2 szezon – Hamilton gyorsabb 0,282 másodperccel az időmérőkön, Hamilton előrébb végzett a versenyek 65,2%-ában

3. Jenson Button, 3 szezon – Hamilton gyorsabb 0,259 másodperccel az időmérőkön, Hamilton előrébb végzett a versenyek 61,3%-ában

4. Nico Rosberg, 4 szezon – Hamilton gyorsabb 0,070 másodperccel az időmérőkön, Hamilton előrébb végzett a versenyek 65,4%-ában

5. Valtteri Bottas, 1 szezon – Hamilton gyorsabb 0,254 másodperccel az időmérőkön, Hamilton előrébb végzett a versenyek 84,2%-ában

Nico Rosberggel vívta a legszorosabb csatát Lewis Hamilton, 2014-ben például a német kerekedett felül az időmérőkön 0,023 másodperccel. Jenson Button pedig sosem kifejezetten kvalifikációs teljesítményéről volt híres, de például 2011-ben a pontversenyben legyőzte azóta négyszeres világbajnokká vált, akkori csapattársát, Hamiltont. Bottasnak viszont valóban össze kell kapnia magát, nem véletlen, hogy a finn erre az évre több futamgyőzelmet tűzött ki maga elé célként.