DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. január 11. szombat
F1

Miért nem vitte magával a mérnökeit Bottas?

A finn F1-es pilóta egyedül érkezett a Williamstől a Mercedeshez, ahol Nico Rosberg tavalyi gárdáját kapta meg. Tudatos lépés volt: azt akarta, hogy győzelemhez szokott emberek vegyék körül.

Megszokott jelenség a Formula-1-ben, hogy egy versenyző magával viszi stábjának tagjait új csapatához: Fernando Alonsót követte versenymérnöke, Andrea Stella a McLarentől a Ferrarihoz, Rob Smedley pedig Felipe Massával együtt csatlakozott a Williamshez. Az utóbbi istállótól Mercedeshez érkező Valtteri Bottas azonban nem váltott ki hasonló mozgolódást, egészében Nico Rosberg tavalyi világbajnoki gárdáját kapta meg, beleértve Tony Ross versenymérnököt.

„Már az elejétől fogva eldöntöttem, hogy így lesz. Tőlük sokat tanulhatok, és segíthetnek nekem a csapat működését megismerni” – mondta az Autosport lapnak Bottas. „A csapatban máshogyan zajlanak a megbeszélések, új rendszerekkel, új kifejezésekkel találkozom. Úgyszólván alkalmazkodnom kell ehhez a csapatmunkához. Ez volt az oka, amiért senkit sem vettem rá a Williamstől, hogy kövessen engem. Tapasztalt emberekkel akartam kezdeni, akik tudják, hogy ez a csapat a legjobb.”



Szerencsére a finn versenyzőnek hamar sikerült megtalálni a közös hangot velük, így semmi sem tántorítja el attól, hogy szókimondó legyen: „Mindig egyenes vagyok. Ha úgy érzem, valami nincsen rendben, akkor az őszinte véleményem mondom el, a csapat pedig ezt méltányolja. Nyilván Lewis jóval több tapasztalattal rendelkezik ezzel a csapattal, ezekkel az emberekkel és autókkal. Ami engem illet, csak ezt tehetem: mindig a legőszintébben beszélni, megmondani, hogy szerintem miben lehetne fejlődni.”

„Ez a csapat tudja, mi kell a győzelemhez. A középmezőnyben lenni, a nagyok mögött igen trükkös. Egy jó eredmény ott a negyedik hely, esetleg harmadik, ez számít sikernek” – beszélt arról Bottas, mennyire másként értelmezi új istállója a siker fogalmát. „A kisebb csapatoknál kompromisszumokat kell kötni, ahol azonban több ember van nagyobb mennyiségű erőforrással, ott egyidejűleg különböző dolgokra lehet koncentrálni. Így az autót gyorsabban lehet fejleszteni, és minden gördülékenyebben működik.”

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: