Immár jó ideje szólnak arról a hírek, hogy a Renault ismét gyári csapattal kíván a Formula-1-ben szerepelni, s az is nyilvánvalónak tűnik, hogy ha valóban így van, akkor a Lotus megvásárlása tűnik a legvalószínűbb opciónak a franciák számára. A mindenkori enstone-i istálló összesen húsz éven át versenyzett Renault-erőforrásokkal, s hosszú időn át volt a franciák gyári csapata is, ez idő alatt két egyéni és két konstruktőri bajnoki címet szerezve.
A döntés rövid időn belül megszülethet, s immár úgy tűnik, hogy csak a Renault-n múlik, Enstone-ban ugyanis tárt karokkal várják a franciákat – ez derül ki Federico Gastaldi helyettes csapatfőnök a motorsport.com-nak adott nyilatkozatából, aki azt is leszögezte, hogy nem tart attól, hogy a Renault ne tudna túllépni az új turbókorszak kezdete óta meglévő problémáin:
„Tavaly óta mondogatom, hogy mindenekelőtt a Renault érdeke, hogy jó eredményeket érjen el. Egy nemzetközi cégről beszélünk nagy hagyományokkal, nemcsak az autógyártásban, hanem a motorsportban is: a különböző szériákban nagy eredményeket értek el. Ami tavaly történt, az megtörtént a Ferrarival is. A Mercedes jobb munkát végzett, ez nem is lehet kérdéses, de biztos vagyok benne, hogy ha a Renault most meglépi ezt, akkor meg is vannak a megfelelő embereik a megoldásra.”
Gastaldi így folytatta: „Csak meg kell nyomniuk a gombot, hogy megtörténjen a dolog. Előbb vagy utóbb biztosan vissza fognak térni az élre, akár velünk, akár nélkülünk. Tudjuk, hogy képesek rá!” – mondta Gastaldi, aki egyúttal arra is utalt, hogy az anyagi nehézségek megoldását is várják a francia kapcsolattól: „Egyértelmű, hogy ha mélyebb lenne a zsebünk, egyszerűbb lenne fejleszteni, sőt talán vissza is hozhatnánk olyan embereket, akik elhagytak minket. Fantasztikus lenne számunkra a Renault visszatérése!”
„Amikor kiderült, hogy a visszatérésen gondolkoznak, először a Red Bullról volt szó, aztán a Sauberről, majd a Force Indiáról, most pedig rólunk, sőt most tárgyalnak is velünk. Nagyon örülünk ennek! Ha úgy döntenek, hogy visszatérnek, az hatalmas pluszt jelent majd számunkra. Gondolkodni sem kell azon, hogy szeretnénk-e velük dolgozni. Ha viszont nem jönnek, akkor tovább kell mennünk a saját utunkon.”