2024. szeptember 29. vasárnap

Hamilton jelentős előnnyel a Ferrarik előtt

Bár a legutóbbi futamon vereséget szenvedtek, az F1-es Kínai Nagydíj első edzésén a Mercedes autói ismét ellentmondást nem tűrően álltak az élre, a két Ferrarit is alaposan leszakítva.

Dppi_00115003_455

Száraz időben kezdődött meg az idei Formula-1-es szezon harmadik versenyhétvégéje Sanghajban. A mezőny mind a húsz autója problémamentesen dolgozhatott, és még a Manor is újabb lépést tett, hiszen immár egyidejűleg képesek voltak futtatni mindkét autójukat, míg a malajziai edzéseken erre még nem vállalkoztak.

Egy helycsere történt az első szabadedzésre, hiszen a Lotusnál Romain Grosjean helyett a tartalékpilótát, a GP2-t tavaly megnyerő Jolyon Palmert ültették be erre a 90 percre. A brit már az első körökben egy megpördüléssel vetette magát észre, és végül a 15. helyen zárta első hivatalos F1-es edzését.

A gyakorlás különösebb incidensek nélkül telt, a legfurcsább jelenséget az szolgáltatta, amikor az első percekben vélhetően egy hiba miatt néhány pillanatra pirosra váltottak a lámpák a célegyenesben.

A Mercedesek már első gyorskörükkel az élre álltak, és meg is tartották vezetésüket a leintésig. Lewis Hamilton volt a leggyorsabb, aki 1:39,033-as sprintjével több mint hét tizeddel erősebb idővel fejezte be az első edzést, mint tavaly ugyanitt az élen záró Fernando Alonso. A brit most fél másodpercet adott csapattársának, Nico Rosbergnek, de még ő is kényelmesen a legközelebbi üldözők, a Ferrarik előtt végzett. Sebastian Vettel egy, Kimi Raikkönen pedig másfél másodperccel maradt el a délelőtti legjobb időtől, de ezzel is ők foglalják el a 3. és a 4. helyet a tabellán.

Az üldözők legjobbjának Felipe Nasr Sauberje bizonyult, de a brazil már két másodperccel gyengébb időt futott Hamiltonnál. Mögötte Daniel Ricciardo és Danyiil Kvjat végzett, tehát ezúttal mindkét Red Bull gyorsabb volt a Toro Rossóknál. Érdekesség továbbá, hogy a 9. és a 10. helyen záró Williamseket csupán egy ezredmásodperc választja el - ennyivel volt gyorsabb Valtteri Bottas az egy látványos megpördülést is bemutató Felipe Massánál.

A McLareneken máris újabb előrelépést vettek észre helyszíni megfigyelők. Az időeredményekben mindez úgy tükröződött, hogy Jenson Button 2,8 másodperces lemaradást halmozott föl legjobb körében a Mercedeshez képest.