Az egyik etikailag megkérdőjelezhető húzás az volt Marchionne részéről, hogy ha nem is megvétózta, de nem támogatta Luca di Montezemolo kinevezését a Formula One Group élére, sőt, saját bevallása szerint is lépéseket tett annak érdekében, hogy az említett frigy ne jöjjön létre. Éppen etikai szempontokból érezte ezt kötelességének, a többi csapat érdekeit szem előtt tartva, mondván, a Ferrari ex-elnöke ne kerüljön az F1 élére. De hát könnyű belátni, hogy etikai szempontból itt az lett volna az elegáns a részéről, ha ezt a döntést átengedi másoknak, és nem tesz keresztbe távozó elődjének.
A másik félmondat, amivel Marchionne ha nem is a jó ízlés, de a sportszerűség határait feszegette, a következő volt: „Hátulról kell felzárkóznunk, más emberek korábbi döntései miatt.”
Luca di Montezemolo – aki 1991 és 2014 között, több mint két évtizeden át irányította a Ferrarit, amely időszak többek között Michael Schumacher nagy aranykorszakát is magában foglalta – az olasz Ansa hírügynökségnek nyilatkozva a következőképpen reagált utódja „kedves” szavaira:
„Megfogadtam magamnak, hogy a Ferrari iránt érzett mély szerelmemre, valamint az akár mai napon, akár a korábbi években ott dolgozók felé táplált tiszteletemre való tekintettel nem fogok vitákba bocsátkozni” – szögezte le a 67 éves úriember.
„Az elmúlt hetekben több olyan kijelentést is hallottam visszhangozni, amik nem minden esetben feleltek meg a valóságnak. Nem áll szándékomban válaszolni ezekre a provokációkra. A sportban elért sikereink, amelyek nagyobbak bármely másik csapat sikereinél, a márka ereje és presztízse szerte a világon és a Fiat Chrysler Grouphoz kötődő idei bevételi adatok, amelyek a legjobb lesznek a vállalat történetében, mind magukért beszélnek” – utalt rá Luca di Montezemolo, hogy ő szavak helyett tettekkel bizonyított nagyon sok éven át a Ferrari elnökeként.