f2

F2: Magabiztosan nyert Iwasa Franciaországban

A DAMS versenyzője, Ayumu Iwasa nyerte az Formula-2 francia főfutamát. A japán pilóta az első körben szerezte meg a vezető pozíciót és a verseny végéig meg is tartotta Pourchaire és Vesti előtt.

Verstappen: Vips megérdemel egy második esélyt

Az észt versenyző még múlt hónapban használt rasszista kifejezést streamelés közben, azonban F2-es csapata adott neki egy második esélyt, amit Max Verstappen szerint mindenki megérdemel.

F2: A büntetéseket követően Sargeant-győzelem

Logan Sargeant ölébe hullott a győzelem a spielbergi főversenyen, miután az előtte befutó Richard Verschoor–Jehan Daruvala párost a felügyelők különböző szabálysértések miatt büntetésekkel sújtották.

Bottas: Remélem, most már elfelejtjük a hurkákat

Nem először fordult már elő, hogy a hurkakerékvetők annyira megdobtak egy autót, hogy az emiatt a levegőbe repült és ezáltal irányíthatatlanná vált. Bottas szerint más megoldás után kellene nézni.

Norris: Vannak őrült balesetek

A Brit Nagydíj két horrorbalesetet is hozott, az egyiket az F2-ben, míg a másikat a királykategóriában láthattuk. Az előbbi kapcsán Norris szerint tenni kell valamit a magas kerékvetőkkel.

F2: Hatalmas balesetet követően Sargeant-győzelem

A Williams amerikai ifjonca szerezte meg a győzelmet az F2 főfutamán, a verseny azonban az első körben történt baleset miatt maradhat emlékezetes, melynek során ismét főszerepet játszott a halo.

F2: Hihetetlen izgalmak, Doohan-győzelem

Az Alpine juniorja magabiztos vezetést bemutatva utasította maga mögé riválisait a vizes pályán zajló sprintversenyen, az utolsó körökben azonban izgulnia kellett a gyorsan kopó esőgumik miatt.

Bokszutcai káosz, Pourchaire győzelme az F2-ben

Nagyon lassú kiállás vette el Jüri Vips győzelmét Bahreinben – az észt így is harmadik helyet mentett. Parádézó japán, két safety car és bokszutcát eltorlaszoló autó jellemezte a vasárnapi menetet.

Daruvala nyert, Piastri az F2 bajnoka

Abu Dhabiban már az első futamon eldőlt a 2021-es bajnoki cím: Oscar Piastri a tizedik rajthelyről az utolsó dobogós pozícióba felzárkózva döntötte el a szezon kimenetelét.

Svarcman: Ez az utolsó évem az F2-ben

Robert Svarcman, a 2019-es FIA Formula-3 bajnoka megerősítette, hogy jövőre nem tér vissza az F2-be, ugyanakkor F1-es ambícióit nem adja fel. Az orosz két év után hagyja el a kategóriát.

Két piros zászló és félpontos Piastri-győzelem Dzsiddában

Káosz jellemezte a Formula-2 vasárnapi versenyét, nehézkes kommunikációval és aggasztó pillanatokkal. Az első körben 40 percet csúszó verseny rajtbalesettel kezdődött, amely érintettjeit, Pourchaire-t és Fittipaldit kórházba szállították. A tényleges versenyzés alig több mint tíz percig tartott, ezért fél pontokat osztottak.

F2: Debütál a Red Bull és a Williams tehetsége

A hétvégi Szaúd-arábiai Nagydíjon ismét láthatjuk majd versenyezni az F2 mezőnyét, amelyben bemutatkozhat négy újonc között a Williams Akadémia által támogatott Logan Sargeant, valamint a Red Bull-program tagja, Jack Doohan is.