chilton

Chilton fél az ováltól, nem versenyez

Sosem szerencsés, ha egy pilóta fél beülni a versenyautójába, amivel utána háromszázzal száguld egy oválpályán. Márpedig Max Chiltonnal ez történt, ezért idén nem is gurul már pályára oválon.

Ez az F1 legnagyobb problémája

Max Chilton, az IndyCar versenyzője élesen bírálta a jelenlegi Formula-1-et. A brit pilóta szerint sokkal közelebb kellene lenniük egymáshoz a versenyzőknek, ami jóval izgalmasabb futamokat ígérne.

Miért lesz nehéz dolga Alonsónak az Indyben?

Erre a kérdésre kereste a választ Max Chilton, korábbi F1-es versenyző, aki jelenleg az IndyCarban versenyez. A brit elmondta mi a nehézsége ennek a sorozatnak a többi szériához képest.

Szenved az oválpályákkal a korábbi F1-es

A korábbi F1-es pilóta ugyan versenyzett már az IndyLights szériában, de az IndyCar valami egészen más - szerinte évekbe telik, mire valaki igazán elsajátítja az oválon való autózás fortélyait.

IndyCar: Jönnek a britek?

Alig néhány napja ért csak véget az IndyCar 2016-os idénye, az uborkaszezonos pletykagépezet azonban máris olyan sebességre kapcsolt, hogy 360 fokban kell kapkodni a fejünket, a lá Linda Blair az Ördögűzőben.

Szükség lenne IndyCar-pilótákra az F1-ben?

Ebben a szezonban élénkült a mozgás a két széria között, a korábbi világbajnok, Mario Andretti pedig úgy véli, mindkét bajnokságnak jót tenne élversenyzők átigazolása.

Max Chilton visszatérne az F1-be a jövőben

A korábbi Marussia-pilóta nem zárja ki, hogy később visszatérjen az F1-be, hiszen már gyerekként is ez volt az álma - befejezetlen ügye van még a királykategóriában.

Chilton: Én is meghalhattam volna Japánban

Az IndyCarba szerződő egykori F1-es pilóta, Max Chilton csapattársáról, Jules Bianchiról is beszélt legutóbbi interjújában – a francia versenyző tragédiája elmondása szerint vele is megtörténhetett volna.

Meglepő név a Haas pilótalistáján

Sokan talán azt hitték, hogy soha többé nem fog felmerülni a neve F1-es versenyzőként, ám most ő maga ismerte el, hogy rajta van a Haas 10-es listáján. A konkurenseit látva azonban reálisan tekinti a helyzetet.

Bianchinak ajánlotta győzelmét Max Chilton

Nyolc és fél éves formulaautós karrierje során mindössze negyedszer nyert Jules Bianchi egyetlen F1-es csapattársa, Max Chilton, épp aznap, amikor bejelentették a francia pilóta halálhírét.

F1-Archív: Kimin ment el Chilton pontja?

Speciális festést visel a Renault, tőzsdére vittek egy versenyzőt, politikusból lett tesztpilóta, Schumacher teszt helyett focizott, a Goodyearnek pedig elég volt az F1-ből. Június 5. F1-es hírei 1996 óta.

Coronel: Tegyék Norbit a Citroenbe

… és Lopez nagy gondban lesz. A WTCC karizmatikus hollandja a mezőny egyik leggyorsabbjának tartja Micheliszt, akit alig győzött dicsérni. Kitett magáért a sajtótájékoztatón.