2024. május 2. csütörtök

WTCR

Legendás utcai pályák a tízfordulósra duzzasztott WTCR-naptárban

Pau-Arnos helyett Pau utcái, Estoril helyett újra Vila Real, s remélhetőleg visszatérés Ázsiába: így foglalható össze a Túraautó-vk 2022-es menetrendje, amelyben júniusi időpontot kapott a Hungaroring.

Program: Ne maradj le semmiről a hétvégén!

F1-es futam ugyan nem lesz az ősz utolsó és advent első hétvégéjén, de így sem fogunk unatkozni, hiszen a WTCR és a WRX is a szezonzárót futja majd – mutatjuk a menetrendet.

Rajt-cél győzelem az első versenyen, Michelisz 4.

Az Adria International Racewayen folytatódott a WTCR idei szezonja, amely egy tiszta, de nem eseménytelen első futamot hozott. A győztesnek ez mindössze a második sikere.

Itt a vége – Gabriele Tarquini visszavonul

Két forduló maradt hátra a Túraautó-világkupa és egyúttal a veterán olasz versenyző pályafutásából. A 59 esztendős pilóta a WTCR adriai fordulójának sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy befejezi.

Ne maradj le semmiről hétvégén! - program

Michelisz és Szabó újabb sikeréért szurkolhatunk a hétvégén, míg Kiss harmadszor lehet Európa-bajnok, de versenyez a Pure ETCR és a Superbike mezőnye is - mutatjuk a menetrendet és a tv-közvetítéseket.

Michelisz közel két év után nyert, dobogón a Zengő

A start után az élre állt, s onnan a piros zászlós megszakítás sem állította meg a Hyundai magyarját abban, hogy a 2019-es szezonzáró óta először nyerjen. Azcona a második a Zengő Motorsporttal.

Kettős Honda-győzelem, Michelisz a 7.

A pole-os hazai hős már a startnál balesetbe került, így Nestor Girolami nyerte az első mosti futamot Esteban Guerrieri és Yann Ehrlacher előtt. Michelisz Norbi hetedik, megelőzve két zengőst.

Program: Ne maradj le semmiről a Török Nagydíjon!

Az Isztambul Parkban folytatódik az F1-es szezon, de hosszú szünet után visszatér a WTCR is, lezárja idényét a DTM és a TCR Europe, és lesz WRX is – mutatjuk az időtervet a tv-közvetítésekkel.

A WTCR magyar szimulátorbajnoka igazi TCR-autóval debütál

Báldi Gergő kétszer nyerte meg az FIA WTCR hivatalos szimulátor-bajnokságát, és most hétvégén igazi TCR-autóval versenyezhet Brnóban a M1RA csapat színeiben, amely címvédőként tér vissza a TCR Eastern Europe mezőnyébe.

WTCR: Magyar rajtdráma, uruguayi győzelem

A Zengő pole-pozíciósa, Rob Huff a rajtrácsra sem ért ki, Michelisz Norbit pedig a start után kiforgatták, így gyorsan elszálltak a hazai remények a második WTCR-futamon. Urrutia idén először nyert.

Audi-siker és Zengő-dobogó az első futamon

Gilles Magnus rajt-cél győzelmet aratott a mögötte akciódúsan alakuló első hungaroringi versenyen, amelyen Mikel Azcona révén a Zengő Motorsport is felfért a pódiumra. Michelisz Norbert a hatodik.

Huff révén Zengő-pole a Hungaroringen, Michelisz a 3.

Magyar autó volt a leggyorsabb a WTCR mogyoródi időmérőjén: Rob Huff magabiztos vezetéssel szerezte meg a rajtelsőséget. Michelisz a legjobb hazai pilóta, Tassi és Boldizs a Q1-ben búcsúzott.