2024. szeptember 20. péntek

TCR

TCR: Nem lesz a hétvégén magyar versenyző

Az idén induló új nemzetközi túraautós széria első két fordulóján két magyar versenyző is felbukkant, a hétvégi valenciai versenyen azonban nem láthatjuk honfitársunkat.

TCR: Belicchi győzött, Tóth a pontokon kívül

Fordulatos versenyt hozott a TRC második kínai versenye, amelyet végül a SEAT-os Andrea Belicchi nyert meg csapattársa, Stefano Comini, valamint a kétszer is nagy felzárkózást bemutató Gianni Morbidelli előtt. A Zengő Motorsport fiatal magyarja, Tóth Norbi ismét inkább visszafelé lépdelt a mezőnyben, az utolsó körben pedig még neki is ütköztek, így csak a 12. hely lett az övé.

Morbidelli nyert, Tóth a 9. helyre csúszott

Gianni Morbidelli vezetésével a Honda hármas győzelmet szerzett a TCR első sanghaji futamán. A Zengő Junior pilótája, Tóth Norbert a 6. helyről rajtolva a 9. pozícióba csúszott vissza. Alább a csapat összefoglalója olvasható.

TCR: Morbidelli a pole-ban, Tóth Norbert a 6.

A pénteki szabadedzések után az időmérő is a Hondák fölényét hozta Sanghajban: Gianni Morbidelli szerezte meg a pole-t René Münnich és Kevin Gleason előtt. A legjobb SEAT-os csak ötödik lett Pepe Oriola lévén, míg a Zengő Motorsport magyarja, Tóth Norbert a tegnapi bukdácsolás után a remek 6. helyre kvalifikálta magát.

Ficza helyén Tóth Norbi a TCR-ben

A hétvégén újra autóverseny, ismét a TCR mezőnyére koncentrálhatunk, amely a második hétvégéjét kezdi. Lotti mester szériája 15 autóval indult két hete, de már hat autógyár jelezte, folyamatos szereplő lenne, és indítana technikát.

Gené nyert, Ficza a 10. helyig csúszott vissza

Jordi Gené rajt-cél győzelmet aratva nyerte meg a TCR sorozat történetének második futamát Sepangban, miután ellen tudott állni csapattársa, Pepe Oriola nyomásának a 10 körös versenyen.

Ficza bravúros pontmentése a TCR első futamán

A 9. helyről indult és ugyanebben a pozícióban intették le a Zengő Junior Team 18 éves magyar pilótáját, ifj. Ficza Ferencet a TCR Nemzetközi Széria történetének első futamán, Sepangban.

Ficza a 9. helyről rajtol Sepangban

Szombaton magyar idő szerint hajnalban rendezték meg a Sepang International Circuiten az új TCR Nemzetközi Széria első időmérő edzését. A Zengő Junior Team ifjú pilótája, Ifj. Ficza Ferenc a 9. lett.

Ficza az élen zárt, majd rosszul lett

Eseménydús napja volt Ficza Ferencnek a TCR történetének első versenyhétvégéjén, hiszen a második szabadedzés megnyerése után rosszul lett a hatalmas hőségtől. Holnap jön az első futam!

TCR: Új autóverseny-sorozat a Sport TV-n

A Sport TV közvetíti Magyarországon az idén induló nemzetközi túraautó-sorozatot, a TCR International Series-t, amelyben magyar versenyző, Ifj. Ficza Ferenc is indul a Zengő Motorsport színeiben. A 2015-ös szezon első versenyére a hétvégén Malajziában kerül sor.