SalgóRali

Turánék győzelmével indult az ORB-szezon

Az esőtől és nézői rendbontásoktól sem mentes Salgó Rali második felében Turán Frigyesék mintha más fokozatba kapcsoltak volna, s végül simán, 80 másodperc előnnyel nyertek Vincze Ferencék előtt.

Salgótarjánban végre elrajtolhat Csucsu a Citroen C3 R5-el

A koronavírus járvány miatti megszorítások csak most tették lehetővé, hogy a Citroen Rally Team Hungary idei versenyzőpárosa a hétvégén bemutatkozhasson a hazai ralibajnokságban. A Lukács Csucsu Kornél – Tóth Imre egység a szezonnyitó Salgó Rally-n tudja először versenykörülmények között kipróbálni magát. Több teszten van túl a csapat, a Tagai Racing Technology által biztosított Citroen C3 R5 meggyőzte a pilótát, aki a korábbi évek ralizása után rallycrossból érkezett vissza szeretett sportjába és Csucsu bízik magában és rutinos navigátorában, hogy a legtöbbet fogják kihozni magukból.

Végre rajt! Turánék felkészültek a Salgó Ralira

Turán Frigyes és Bagaméri László a sikeres teszteket követően hétvégén végre élesben is megkezdheti a szezont a Next Auto Polo GTI R5 versenyautóval a Salgó Ralin. Friciékre három 40 kilométeres kör, és 1 nap alatt több mint 121 versenykilométer vár, 328 kilométeres össztávval. A verseny 95%-a aszfalt, 5%-a pedig murva.

Tim Gábor második a Salgó Ralin

Tim Gábor számára az idei év főként a műszaki hibákról szólt, a Salgó Rallye-ig megrendezett öt bajnoki futamból csak hármat tudott befejezni, így csak győzelemmel lett volna esélye a bajnoki címre.

Rónavölgyiék nyerték a Salgó Rallyt a Kia Platinum Rally Cupban

Habár Krajnyák Petráék bebiztosíthatták volna első helyüket a bajnokság negyedik fordulójában, a bajnoki cím sorsa mégis az utolsó versenyre maradt, mivel Rónavölgyi Endréék győzelmükkel Ózdon bejelentkeztek az összetett első helyért is.

Jánosa: Jó úton vagyunk

Jánosa Ákos és Rubóczky Attila a Salgó Ralit abszolút hetedik és kategória ötödik hellyel zárta. A részeredményeik azt mutatják, hogy a fejlődés útjára léptek, ezért alapjában véve elégedetten távoztak.

Hodosi-Holló: Eltűntek a lóerők

A Hodosi Gábor – Holló Barnabás páros kihozta magából és a Ladából a maximumot. Ez a P12-es kategória 3. helyére lett elegendő. Örülnek, hogy teljesítették a versenyt, de szeretnék visszakapni a lóerőket a következő futamra.

ORB: Ilyen volt a mezőny 26 évvel ezelőtt

Hétvégén rendezik az Országos Rali Bajnokság második futamát, de előtte még nézzünk rá az 1991-es Salgó Rali nevezési listájára - vannak érdekességek.

Kurtosnak fel van adva a lecke

A miskolci futamon nagyon jól érezte magát Kurtos Róbert és Szegedi Máté. A kocsival sem voltak különösebb gondok, de most pár nappal az Ózd-Salgó előtt akad még teendőjük a rajtig.

Jánosa-Rubóczky: Izgatottan várják Salgót

A Salgó Ralin sem lesz más a célja Jánosa Ákosnak és Rubóczky Attilának, mint javulni a számukra új technikával. Tudják mire kell figyelniük, már csak be kell ültetni a gyakorlatba, ahhoz, hogy ott lehessenek a srácok az elejében.

Hibjánék nem fognak spórolni

A Hibján Joci-Szurovcsák Pisti páros túl van a teszten, és nagyon várják a hétvégi Salgó Ralit, mivel a miskolci futamból csak kevés jutott nekik. Nem fognak biztonsági autózni, mert az kevés a dobogóhoz.

Hodosi: Egyben van a Lada, csak pörgetni kell

Az ORC-ben versenyző Hodosi Gabó és Holló Barna igaz készül a hétvégi Ózd-Salgó Ralira, de kicsit alábbhagyott lelkesedésük. Barna szerint meg kéne már kicsit pörgetni ezt a ralit, mert hiányzik belőle a szikra.