2024. május 26. vasárnap

RaliOb

Ferjáncz: Tapasztalat, csapatmunka, dobogó

A LiveWire Rallye Team versenyzőpárosa/párja, Ferjáncz András és Földi Niki ismét egy ígéretes hétvégén van túl. A 21. Steelvent Miskolc Rali keretein belül sikerült újabb értékes versenykilométerekkel, tapasztalatokkal és kategóriájuk harmadik helyéért járó jól megérdemelt serlegével gazdagodniuk.

Spitzmüller a határon innen és túl

A korábbi abszolút magyar bajnok Spitzmüller Csaba vegyes érzésekkel zárta a 2015-ös Miskolc Ralit. A kezdeti motorgondokat szélvészgyors részidőkkel kompenzálta, ám a végén a nagy tempó ellene fordult.

Janika egy másodperccel Kazár előtt

Egy másodperc. Ennyi volt köztük az egész napi küzdelem után. Tudják mennyi az? Egy lélegzetvételnyi időnél is kevesebb. Ahhoz viszont éppen elég, hogy helyezéseket döntsön el.

Herczigék a szakaszok felét megnyerve győztek

A Herczig Norbert–Igor Bacigal kettős nyerte a rali ob második versenyét, a Miskolc Ralit, míg a második-harmadik hely sorsa csak az utolsó pillanatban dőlt el minimális különbséggel.

Miskolc Rali: Négy szakasz, négy győztes

Krózserék, ifj. Tóthék, Herczigék és Kazárék is nyertek egy-egy szakaszt a Miskolc Rali délelőtti programjában, így a verseny nagyon szoros, csak 5,3 másodperc választja el az első négy helyezettet.

Mire figyeljünk a hétvégén?

Bár az F1 átmenetileg szünetel, az előttünk álló hétvégén is hihetetlen motorsportdömpingre van kilátás. WRC, WSR, Kamion Eb, Ralikrossz vb, SEAT Leon Európa-kupa, IndyCar, ADAC német F4, rali ob, tereprali ob, gokart ob és autós gyorsasági ob minden mennyiségben!

Mi vezetett az egri tragédiához?

Erre a kérdésre keresi a választ az MNASZ elnöke, Oláh Gyárfás által létrehozott eseti vizsgáló bizottság, melynek fő feladata a Szabó Attila navigátor halálát kiváltó baleset körülményeinek elemzése.

Így esett el Kazár a miskolci quadversenyen

Az előző három év abszolút magyar ralibajnoka, Kazár Miklós az elmúlt hétvégén a miskolci salakpályán rendezett quad-track versenyen indult, ahol az egyik futamban ütközött egy riválisával és felborult.

North Racing: Egri viszontagságok

Számos akadállyal és viszontagsággal kellett megküzdenie a 10. Eger Ralin a North Racing versenyzőpárosainak. A 15 egység közül csak 9-en értek célba, és nekik sem adták ingyen a győzelmet. De megdolgoztak érte.

Ezért következett be a tragikus baleset

Az elmúlt hétvégi Eger Ralin sajnálatos módon életét vesztette Szabó Attila navigátor. Az utolsó Egerbakta-Sirok gyorson még elrajtoltak, mint utolsó versenyautó, de sajnálatos módon a navigátort már hiába várta haza a családja.

Videón az Eger Rali legjobb pillanatai

A RallyFeeling.hu készítette ezt a remek videós összefoglalót a 2015-ös országos ralibajnokság első futamáról, a Herczig Norbert győzelmével zárult Eger Raliról.

Eger Rali: Herczig győzelme, Kazár mentése

A Skoda Rally Team Hungaria versenyzőpárosa, a Herczig Norbert – Bacigál Igor egység fölényes győzelmét hozta a 2015-ös országos rali bajnokság első futama, az Eger Rali, amelyet sajnos egy tragikus haláleset árnyékolt be.