2024. április 27. szombat

Német Nagydíj

Mercedes: Szoros hétvégének nézünk elébe

Lewis Hamilton mindkét szabadedzést a második helyen zárta, de elmondta, hogy szombaton és vasárnap is legalább ennyire szoros csatára számít, Bottas pedig elégedett volt a mai napjával.

Ricciardo: Élvezni fogom a felzárkózást

Daniel Ricciardo annak ellenére is izgatottan várja a Német Nagydíjat, hogy tudja, az utolsó rajtkockából kell majd nekivágnia a futamnak, több motorelem cseréje miatt is.

Raikkönen érdekes versenyre számít

A Formula-1 mezőnye egy év szünet után tér vissza Németországba, a Hockenheimringre, ami Sebastian Vettelnek hazai pálya, de a Ferrari másik pilótája, Kimi Raikkönen is jó hétvégére számít.

Hartley készen áll a visszatérésre

Az új-zélandi pilóta készen áll rá, hogy visszaüljön a Toro Rossóba, miután a Brit Nagydíjat kénytelen volt kihagyni. Előbb egy váratlan baleset érte, majd a verseny előtt a Honda észlelt problémát.

Hülkenberg alig várja hazai versenyét

Nico Hülkenberg már alig várja, hogy újra hazai közönség előtt versenyezhessen, mivel egy év kihagyás után tér vissza újra a Formula-1-es mezőny Németországba. Hockenheim az egyik kedvenc pályája.

Jövőre elmaradhat a Német Nagydíj

A Formula-1 döntéshozói hamarosan nyilvánosságra hozzák a 2019-es versenynaptárat, melyben valószínűleg nem szerepel majd a Német Nagydíj, mivel pénzügyi akadályokba ütköztek a szervezők.

Raikkönen unatkozott a német futam alatt

Kimi Raikkönen számára elég eseménytelenül alakult a Német Nagydíj. A finn valóban szinte végig a hatodik pozícióban autózott, és a rajton kívül nem volt izgalmas csatája a versenyen.

Lauda egyetért Rosberg büntetésével

Niki Lauda, a Mercedes F1-es csapat résztulajdonosa kommentálta Nico Rosberg Német Nagydíjon elkövetett manőverét Max Verstappen ellen, amiért a németet büntetéssel sújtotta a versenybíróság.

Button elégedetten mehet sört iszogatni

Ismét összejött a pontszerzés Jenson Buttonnak, a McLaren F1-es pilótájának, aki a nyolcadik pozícióban fejezte be a Német Nagydíjat, a végén ráadásul a gumival szenvedő Bottast is meg tudta előzni.

Wolff: Itt sincs extra nyomás Hamiltonékon

Toto Wolff, a Mercedes F1-es csapatfőnöke beszélt arról, hogyan készítik fel versenyzőiket a vasárnapi futamokra. Az osztrák reméli, hogy a csapat irányelvei ezen a hétvégén is működni fognak.

A Red Bull nagyobb hátrányt várt az időmérőn

Christian Horner, a Red Bull F1-es csapatfőnöke elégedett lehet a Német Nagydíj időmérő edzése után, hiszen versenyzőinek ezúttal is sikerült a legnagyobb riválisuk, a Ferrari előtt végezniük.

Retro - Schumacher első hazai győzelme

1994-ben hatalmas Schumacher-mánia kezdődött Németországban, de egy évvel később tetőzött be igazán, amikor a Benetton F1-es pilótája először nyert saját közönsége előtt.