2024. szeptember 29. vasárnap

LeMans

Kiss Norbi lett a nevető harmadik: győzött Le Mans-ban!

A 2017-es kamion Európa-bajnokság nyolcadik versenyhétvégéjén a mezőnyt a megszokotthoz képest kifejezetten jó idő fogadta, így már ezért is érdemes volt felcserélni a két utolsó versenyhelyszínt.

Szívesen látná Le Mans-ban Alonsót a Toyota

Nem sokkal azután, hogy a McLaren vezetője úgy nyilatkozott, hogy elengedné a legendás 24 órásra a spanyolt, most az egyetlen LMP1-es gyártó érdeklődését fejezte ki a kétszeres F1-es vb-győztes iránt.

Még Le Mans-ba is elengedné Alonsót a McLaren

Úgy tűnik, a wokingi istálló tényleg mindent megtenne annak érdekében, hogy megtartsa a kétszeres világbajnokot – persze azt nem engednék, hogy az F1-es szereplését mindez befolyásolja.

Alonsónak számtalan opciója van 2018-ra

A spanyol F1-es pilóta továbbra is azt a lehetőséget keresi, ahol képes lesz a győzelemre, ezért még most se zárja ki, hogy máshol fog versenyezni a következő évben.

Megnéznél egy virtuális 24 órást?

Szerettél volna virtuálisan teljesíteni egy Le Mans-t? Nézz bele azok versenyébe, akik megpróbálták!

Így készül fel Billy Monger a versenyzésre

Az áprilisban mindkét lábát elveszítő pilóta egy hete bejelentette, hogy ősszel visszatér a versenyzéshez, de eltökélt célja, hogy néhány éven belül ott legyen a Le Mans-i 24 órás rajtjánál.

A #67-es Ford GT második helyezésének története

A Ford idén is ott volt Le Mansban, hogy megismételje tavalyi legendás sikerét a világ legkeményebb autóversenyén. Az utolsó néhány kör méltó volt a híres #golikehell felszólításhoz, hisz Harry Tincknell a #67 Ford GT volánja mögött az utolsó pillanatokban a Porschét megelőzve végzett a második helyen. A verseny izgalmáról, a pilóták és a team emberfeletti küzdelméről és a győztes pillanatokról szól ez a kis film:

Egy gyönyörű versenyzői párbeszéd

Az autósport rajongói rengeteg szép pillanatot találhatnak szeretett sportágukban: mindenképpen ezek közé tartozik, amikor a versenyzők a legemberibb oldalukat mutatják ki egymás felé.

Elátkozták a Toyotát?

Nyári szünetre vonul a Formula podcastje, de előtte még jó alaposan kibeszéljük a Le Mans-i 24 órás versenyt, a várható átigazolásokat, a McLaren-Alfa Romeo párosítást, és persze Tassi szenzációs sikereit!

Egészen elképesztő magyarázat a Toyota technikai hibájára

A Toyota három hibrid versenyautót is indított az idei Le Mans-i 24 óráson, de kettőnél a technika, egynél ütközés szólt közbe. Most fény derült a vezérautójuk kiesésének okára.

A Porsche az F1 irányába kacsintgat

A Porsche zsinórban harmadszor győzött a Le Mans-i 24 óráson az elmúlt hétvégén, most pedig esély kínálkozik arra, hogy a német autógyár a Formula-1-be is visszatérjen.

Toyota: A hibrid nem való Le Mans-ba!

A Toyota a világ egyik legnagyobb hibrid-úttörője, egyre nagyobb mértékben használják a japánok utcai autóikban. Mégis úgy gondolják, a hibridnek nincs keresnivalója a 24 óráson.