Gyorsasági

Gender Racing: Tengerparti nyaralás helyett

Horvátországban versenyez a csapat Szabó Nikolasszal és az F3-as autóval: a várható extrém hőség alaposan próbára teheti majd a pilótát és a technikát is, de szeretnének odaérni az élmezőnybe.

Gyász: Elhunyt Móczár Péter

A magyar autósport legendás alakja hagyott itt minket: 69 éves korában elhunyt Móczár Péter, örökös magyar bajnok gyorsasági autóversenyző, a Magyar Nemzeti Autósport-szövetség elnökségének tagja.

Gender Racing: Újra olasz pályán

A hétvégén Vallelungában, ismét a Topjet F2000 Italian Trophy bajnoki sorozatban versenyez a Gender Racing Team, a csapat F4-es versenyautójával Berta Benjámin áll rajthoz a Róma közelében fekvő versenypályán.

A bajnoki tabella élére állt Tim Gábor

A hazai, Hungaroringen megrendezett első hétvége után Tim Gábor a bajnokság második helyén érkezett az ausztriai Red Bull Ringre, ahol az FIA Swift Cup Europe idei második fordulóját rendezték. A második hétvégén tovább gyarapodott a mezőny, közel harminc autó várta a két versenyt. A hatszoros bajnok Tim mindkét versenyen dobogóra állt és vezeti a bajnokságot.

Bajnoki címvédésre készül Tim Gábor

A 2020-as FIA Swift Cup Europe Európa-Kupa bajnoki cím megnyerésével Tim Gábor már a hatodik bajnoki trófeáját gyűjtötte be. A vanyarci születésű pilóta idén a bajnoki cím megvédésére készül.

Tim Gábor a Swift Cup Europe bajnoka

Tim Gábor idén visszatért a pályaversenyzéshez, a FIA Swift Cup Europe sorozatban kapott lehetőséget, hogy újra bizonyítsa tehetségét. Az új 1.4 turbós autókkal az FIA nemzetközi értékelésében szerepelt, ahol főként osztrák, német és lengyel pilótákkal mérte össze tudását. Az idei szezonban öt helyszínen összesen 14 futamon csapott össze a kupa mezőnye, Tim szinte minden futamon dobogóra állt, és a futamok felét, hét versenyt megnyert. Végül 33 pont előnnyel nyerte a bajnokságot.

MHH Kart Team: Levi kalandjai a Hungaroringen

Akár dobogóra is állhatott volna Losonczy Levente, az ESET V4 Clio Kupa szezonzáróján, ám egy kicsit türelmetlen lekörözéssel megfosztotta magát a második helytől, így két ötödik helyezést szerzett. A négy fordulós bajnokságban pedig annak ellenére, hogy a brnói hétvégét a vírushelyzet miatt ki kellett hagynia, az ötödik helyen végzett. Az eredménynél azonban sokkal fontosabb volt a rengeteg tapasztalat, amit a hazai pályán szerzett.

Újabb dupla győzelmet hozott Szlovákia Tim Gábornak

A 2020-as Swift Cup Europe bajnokság negyedik fordulójára a Slovakiaringen került sor, ahova idén már másodszor látogatott el a nemzetközi mezőny. Ezúttal a WTCR betétprogramjaként szerepelt a sorozat, melyet Tim Gábor vezetett 21 pontos előnnyel a hétvége előtt. A mezőnyre három verseny várt.

Nem volt lehetősége a pontszerzése Tóth Lászlónak Zandvoortban

Egyik futamon sem volt reális lehetősége a pontszerzésre Tóth Lászlónak, a Bhaitech Racing magyar versenyzőjének a Formula Renault Európa-kupa idei szezonjának ötödik fordulóján, a hollandiai Zandvoortban, ahol az elmúlt hétvégén versenyzett a mezőny.

Brnóban már bajnoki címekért küzdöttek a GRT újoncai

Szeptember első hétvégéjén rendezték a Gyorsasági-ob legutóbbi versenyhétvégéjét a Csehországi Brnóban, ahol természetesen a Gender Racing két fiatal versenyzője is rajthoz állt a szlovák versenyhétvégéhez hasonló felállásban.

Előnnyel utazik Tim Gábor Csehországba

Az idei FIA Swift Cup Europe sorozatból már lezajlott két hétvége, és összesen hat futamon van túl a mezőny. Az idén a pályaversenyzéshez visszatérő Tim Gábor a hat futamból négyet megnyert és 21 pontos előnnyel várja a folytatást, mely ezen a hétvégén lesz a csehországi Brno pályán.

Gender Racing Team: Klasszikus pályán klasszikus F1-esekkel

A hétvégén rendezik a Masaryk Racing Days versenyhétvégéjét a Cseh országi Brnoban ahol a Gender Racing két fiatal versenyzője is rajthoz áll a szlovák versenyeken is alkalmazott felállásban.