2024. április 30. kedd

Blancpain

Ferrarik, Bentley-k, egyéb sportautók a Hungaroringen

Augusztus utolsó hétvégén komoly autósportos események érik majd egymás Mogyoródon: a kamion Európa-bajnokság mellett egy nagytúra-sorozat ellátogat hazánkba.

Már megint mit talált ki ez az ember?

Alex Zanardi újabb sporttörténelmi tettre készül – már megint! A spái 24 óráson az ex-F1-es Timo Glockkal és a korábbi DTM-bajnok Bruno Spenglerrel osztozik majd BMW-je volánján.

Monza a hétvégén is büntetett

A hétvégi monzai Blancpain-futamon Ronnie Valori hatalmas balesetet szenvedett a Parabolica bejáratánál – csak a szerencsének köszönhető, hogy se a versenyzőknek, se a sportbíróknak nem lett baja.

24 órás versenyen indul idén Zanardi

Mivel a 2016-os paralimpiára is készül, az olasz versenyző idén csak két versenyen áll rajthoz, ez a kettő azonban egy 24 órás és egy 1000 kilométeres futam lesz.

„Adnunk kell egy esélyt Azerbajdzsánnak”

Kevesen tudják, de a jövőre érkező bakui F1-es futam mögött egy többszörös futamgyőztes áll – a Blancpain-sorozat promótere pedig úgy véli, hogy a rendezésben sokat számít majd a GT-futamok tapasztalata.

Sean Edwards Trophy a fiatal tehetségeknek 2015-től

Nincs nagyobb veszteség a motorsportban annál, mint amikor egy tehetséges fiatal versenyző távozik az élők sorából. A 2013-ban elhunyt Sean Edwards hiánya pótolhatatlan, ám a róla elnevezett alapítvány mindent megtesz, hogy az életben levő fiatal versenyzőtehetségek útját minden lehetséges módon egyengesse.

Vanthoor a Blancpain GT-széria első bajnoka

Noha a bajnoki cím fő várományosa Maximilian Buhk volt, akinek az Azerbajdzsán fővárosában, Bakuban rendezett szezonzárón már egy 5. hely is elég lett volna a végső sikerhez, a végén mégis Laurens Vanthoor örülhetett, aki ezzel a széria első bajnoka lett.

GT-szezonzáró a jövőbeli F1-es helyszínen

Jövő hétvégén több mint 30 autó sorakozik fel a Blancpain Sprint Series szezonzáró futamán Azerbajdzsán fővárosában, Bakuban, ahol a közeljövőben Formula-1-es nagydíjat fognak rendezni.

226 kilométer: Zanardi újabb hőstette

Ezúttal egy hosszútávú triatlonon nyűgözte le a világot az egykori F1-es és IndyCar-versenyző, Alessandro Zanardi, aki pusztán karja erejével teljesítette a 226 kilométeres versenytávot.