2024. május 20. hétfő

Barrichello

Amikor a célba érésről beszélnek legtöbbet

Időnként előfordul, hogy egy futamon a célvonal átszelése olyan körülmények között történik, ami miatt többet beszélnek róla, mint magáról a versenyről. Schumacher, Mansell, Fittipaldi, Piquet és mások.

„A Ferrari olyan, mint a kétezres évek elején”

A Ferrari hosszú évek várakozása után harcol idén ismét az F1-es vb-címért, s habár a másfél évtizede látott dominancia még messze van, Rubens Barrichellóban nosztalgikus érzéseket keltenek a Scuderia jelenlegi sikerei

Barrichello újra átéli az F1 hangulatát

Rubens Barrichello, az egykori F1-es pilóta most hétvégén Le Mans-ban próbál szerencsét az LMP2-es kategóriában. A brazil elmondta eddigi tapasztalatait és az elvárásairól is beszélt a futam kapcsán.

A legérdekesebb csapat Le Mans-ban

Rendkívül ígéretesnek tűnik a 2017-es Le Mans-i 24 órás autóverseny, amit alig másfél hét múlva rendeznek a legendás aszfaltcsíkon. Az egyik legérdekesebb formációban két volt F1-es pilótát és igen magas átlagéletkort találunk.

Retro – Az utolsó monacói Schumacher-siker

Senki sem gondolta volna, hogy amikor Michael Schumacher győztesként szelte át a célvonalat 2001-ben, a Scuderia legalább másfél évtizedig nem tud újfent a dobogó tetejére állni Monacóban.

Retro – 10 pillanat az örök 2-es számútól

Aligha találhatunk jobb példát az F1 történetében második számú pilótákra Rubens Barrichellónál: zsinórban öt konstruktőri címben működött közre, amikor kellett félreállt, amikor lehetett, győzött.

TOP 10 - Kik vártak a legtöbbet első győzelmükre?

Valtteri Bottas sokat várakozott élete első győzelmére? 82 nagydíjával alig fér be a top 10-be, vannak, akik a Formula-1-ben sokkal többet vártak, később többen világbajnokok is lettek.

Barrichello figyelmeztette Alonsót

Miután az „örök második” brazil versenyző befejezte F1-es pályafutását, átnyergelt az IndyCar-ba, ahol az Indy 500-on is elindult - Barrichello szerint Alonso még nem tudja, hogy mire vállalkozott.

Retro – Amikor a McLaren nagyon rossz volt

Visszaemlékezés a 2004-es Bahreini Nagydíjra, ahol Michael Schumacher ismét főlényesen győz, Button második dobogóját szerzi, Raikkönen alatt pedig látványos lángolással adja meg magát az autó.

Barrichello fia is követi Mick Schumachert

Megkezdte autóversenyzői pályafutását Rubens Barrichello fia, a 15 éves Eduardo Barrichello. Nem ritka jelenség, hogy korábbi F1-es pilóták gyermekei is autóversenyzésre adják a fejüket.

Retro – Schumacher első ferraris dobogója

Az 1996-os év a Williams-Renault dominanciájával kezdődött, Michael Schumacher pedig elkezdte felépíteni a Ferrarit. Ezen a futamon meg is szerezte első ferraris dobogós helyezését.

Retro – Amikor megkezdődött Button diadalmenete

2009-re jelentősen átszabták a Formula-1-es versenyautókat, keskenyebb hátsó, de szélesebb első vezetőszárnyak, trükkös megoldások az aerodinamika terén. Egy ilyen kiskaput használt ki Ross Brawn, aki Jenson Buttonnal és saját csapatával meg sem állt a világbajnoki címig.