2024. május 2. csütörtök

Aragon

Két új pálya a WTCR 2020-as versenynaptárában

Kiadták a túraautó-világkupa jövő évi időpontjait. A tíz forduló között egy spanyol és egy dél-koreai pálya is szerepel újdonságként. A Hungaroring megtartotta szokásos helyét.

Bautista harmadszor is triplázott, Rea megint második

A Motorland Aragón versenypályán sem talált legyőzőre a Ducati spanyolja, aki így már kilenc győzelemnél jár első WSBK-s szezonjában. Az ezüstért folyó harcban a címvédő az utolsó körben győzte le a hibázó Daviest.

Kanyart neveznek el Marquezről az aragóniai pályán

A balos 10-es kanyar veszi fel a MotoGP címvédőjének a nevét, ezzel Jorge Lorenzo után ő lesz a második aktív versenyző, aki ebben a megtiszteltetésben részesül.

Alonso tesztelte az új Toyotát: "Ez egy rakéta"

Minden versenyzőnek ki kellene próbálnia – így áradozott Fernando Alonso a Toyota prototípusának gyorsulásáról, amellyel F1-es szereplésével párhuzamosan a WEC-ben vb-címet akar nyerni.

Így kell síelni egy versenypályán!

Szikrázott az aszfalt a Motorland Aragón pályán, de nem egy versenyautó, hanem egy pár síléc (!) miatt. A Ferrari 458 Italia által vontatott Jan Farrell 63,78 km/órás sebességével világrekordot állított fel a száguldás ezen nem mindennapi műfajában.

Marquez hazai sikerével úton a vb-cím felé

Bár a verseny első felében a korai hibáknak köszönhetően nem ő vezetett, Marc Marquez összességében könnyedén húzta be a győzelmet az Aragóniai Nagydíjon. Mögötte a Yamahák nagyot csatáztak, ám végül Jorge Lorenzóé lett a második hely, ezzel Valentino Rossi hátránya 50 pont fölé nőtt a tabellán.

Marquez alaposan elverte a mezőnyt, Rossi 6.

Marc Marquez rögtön az első Q2-es körével világossá tette, hogy senki másnak nincs esélye a pole elhódítására: a Repsol Honda motorosa hat tizedet adott a mögötte végző Maverick Vinalesnek. Az első sorba Jorge Lorenzo fért még be, míg a pontverseny második helyezettje, Valentino Rossi a hatodik kockából vághat majd neki a vasárnapi viadalnak.

Aragón: Marquez az élen a bukások edzésén

A világbajnoki éllovas Marc Marquez érte el a legjobb köridőt az Aragóniai Nagydíj szombat délelőtti gyakorlásán, ám ez a háromnegyed óra sokkal inkább a balesetekről marad emlékezetes. Valentino Rossi nyitotta az esések sorát, majd két ízben is egyszerre többen kerültek le a földre.

Pedrosa vezetésével hármas Honda-elsőség

A Repsol párosáról szólt az Aragóniai Nagydíj péntek délutáni gyakorlása, amelyen végül a misanói győztes Dani Pedrosa érte el a legjobb köridőt. Marc Marquez mögött Cal Crutchlow lett a harmadik az LCR Honda színeiben, míg Valentino Rossi a negyedik helyen zárta a tréninget.

Marquez kezdett a legjobban Rossi előtt

A hazai közönsége előtt szereplő vb-éllovas Marc Marquez gyakorlatilag végig vezetve húzta be az első helyet az Aragóniai Nagydíj péntek délelőtti edzésén, 186 ezreddel felülmúlva legközelebbi riválisát, Valentino Rossit. Őket az azonos időt elérő Vinales és Dovizioso követték, megelőzve Lorenzót, míg a Miller helyére beugró Nicky Hayden a 20. lett.

Hayden egy verseny erejéig újra a MotoGP-ben

Hétfő reggel megerősítésre került a napok óta terjedő pletyka, miszerint a MotoGP 2006-os világbajnoka helyettesíti a kézsérüléssel bajlódó Jack Millert az Aragóniai Nagydíjon. Az amerikai nem számít egyszerű menetre, de szeretné jól érezni magát régi bajnokságában.

F3.5: Grosjean-védenc és F1-csemete nyert a régi-új sorozatban

Spanyolország elindult a korábban Formula Renault 3.5-ként ismert széria szezonja, számos ismerősen csengő névvel a mezőnyben. A bajnokság egyik újonca legelső versenyét megnyerte.