ÉsztRali

WRC: Rovanpera-Breen csata Észtországban

A helyi hőstől már az első napon elbúcsúzhattunk az Észt Ralin és nagyon úgy tűnik, hogy új győztes avat a rali-vb: Kalle Rovanpera és Craig Breen is pályafutása első sikeréért küzd.

Most hétvégén az Észt Ralin bizonyíthat a Toyota Yaris WRC

A most hétvégén megrendezésre kerülő Észt Ralival kezdődik a Rali-világbajnok 2021-es évadjának második fele. Az elmúlt három futamot győzelemmel záró és jelenleg a bajnokságot mind a pilóták, mind a gyártók mezőnyében toronymagasan vezető TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team célja, hogy továbbra is domináljon.

WRC: Tanak első győzelme a Hyundaijal

Kettős győzelmet ünnepelhet a Hyundai a WRC idei negyedik versenyén Észtországban, ahol a címvédő magabiztosan nyert. Breen lett a második, Ogier pedig megőrizte a vezetést a bajnokságban.

Észt Rali: A Toyota kész visszatérni győzelmi sorozatához

A TOYOTA GAZOO Racing World Rally csapata ott szeretné folytatni, ahol abbahagyta, amikor mot hétvégén, szeptember 4-6. között az Észt Ralival újraindul a 2020-as FIA Rally Világbajnokság. A csapat jelenleg az élen áll az autógyártók mezőnyében, 21 ponttal előzve meg a második helyezettet, míg a pilóták mezőnyében a Toyota elsőszámú pilótája, Sébastien Ogier vezet. Elfyn Evans a második, míg Kalle Rovanperä a negyedik helyen áll. Mindhárom pilóta nagyszerűen kezdte bemutatkozó idényét a Toyota Yaris WRC-vel az év elején: Evans Svédországban győzött, Ogier pedig Mexikóban, mielőtt félbe kellett szakítani az idényt a világméretű COVID-19 járvány miatt.

Lukjanuk nyerte az Észt Ralit, Botka 9. lett

Az Észtország dél-keleti részén, Otepaa, Elva és Tartu városok közelében elhelyezkedő ultragyors pályákon folytatódik a rali Európa-bajnokság. A 2015-ös kontinenssorozat az Észt Ralival immár a második felét kezdi meg.

Botka: Ész(t)veszejtő száguldás

Botka Dávid és Mihalik Péter túl van az első napon az ERC Észt Raliján. Korábban még sosem versenyeztek ilyen gyors pályákon, mint amilyenek az észt futam gyorsasági szakaszai.