2024. április 18. csütörtök
Túraautó

SEAT Leon: Kiss Norbert jött, látott és 4. lett

Az 5. helyről induló Kiss Norbert a 4. pozícióban zárta beugróként a SEAT León első ausztriai futamát, nem sokkal elmaradva a dobogós helyezésektől. A többi magyar közül Szabó Zsolt a 16., Bús Edina a 20., Fekete Dominik a 25. helyen végzett, míg a versenyt a bajnokságban most debütáló Loris Hezemans nyerte. Az összetett élén Stian Paulsen utolérte Pol Rosellt.

Szombat délután 14:10-kor rajtolt el az ausztriai Red Bull Ringen a SEAT León Eurocup hétvégi első futama. A négy magyar közül a B3 Racing Teamhez erre a fordulóra csatlakozó Kiss Norbert szerepelt a legjobban az időmérőn, hiszen a Kamion Európa-bajnok az ötödik helyre kvalifikálta magát. A Zengő Motorsport színeiben induló Szabó Zsolt a 19., míg a B3 Racing állandó versenyzői, Bús Edina és Fekete Dominik a 21. és 26. helyekről várhatták a piros lámpák kialvását.

Norbi számára nem sikerült legjobban a rajt, csak hatodiknak fordult az első kanyarban, ám hamar visszaszerezte az ötödik pozíciót. Zsolt és Edina előre tudott lépni valamelyest, bár utóbbit egy ízben kis híján kiforgatták, Dominik azonban visszaesett a mezőny végére. Elég sokan kiszélesítették egyébként a pályát: voltak olyan szakaszok, ahol kevesebben kanyarodtak az aszfaltcsíkon belül, mint azon kívül. Mikel Azcona is épp kiszélesítette a célegyenes előtti fordulót, így Norbi be tudott bújni mellé, s átvette tőle a negyedik helyezést.

w500px_06768632c5826836fcc87ec75eddfa3c

Pár másodperccel később bejött a biztonsági autó Castelli leálló kocsija miatt, amely mögött két kört tettek meg a versenyzők. Az újraindítást követően Norbit egy ideig támadta Azcona, ám a magyar megtartotta a helyét, sőt hamarosan már a bajnokesélyes Stian Paulsent szorongatta. Persze a norvégot sem kellett félteni, szépen tartotta magát honfitársunk előtt, miközben Szabó Zsolt a 17., Bús Edina 20., Fekete Dominik a 27. pozíciót birtokolta a safety car periódus miatt 17 körösre növelt versenytáv felénél.

Hat körrel a vége előtt aztán megkezdődött a csata a 2. helyért a sorozatban most debütáló Shane Anthony Williams és Paulsen között, de Kiss Norbi és Azcona is várt a kínálkozó lehetőségekre. Megfigyelhető volt egyébként, hogy a magyar pilóta folyamatosan kijött ellenfele szélárnyékából: vélhetően hűtenie kellett valamit az autón, ám ennek ellenére könnyedén tartotta Paulsenék tempóját. Az utolsó két körben azonban már inkább hátra kellett figyelnie, Azcona ugyanis ismét komolyan odaért mögé.

Az utolsó kör még izgalmasan alakult, Paulsen is támadta Williamset, és Norbinak is keményen védekeznie kellett, ám végül már nem történt változás az első négy helyen. Ez azt jelentette, hogy az első SEAT León Eurocup versenyét teljesítő Loris Hezemans magabiztos rajt-cél győzelmet aratott a dél-afrikai Williams és a norvég Paulsen előtt. Norbi negyedik lett, ami kiváló eredmény volt beugróként, mögötte pedig végül Pol Rosell lett az ötödik, mivel a magyart kis híján megelőző Azcona elrontotta az utolsó kanyart. Az összetett élén egyébként ezzel az eredménnyel Paulsen pontok tekintetében utolérte Rosellt.

Ami pedig a többi magyart illeti, közülük Szabó Zsolt szerepelt a legjobban a maga 16. helyével, míg Bús és Fekete a 20. és 25. helyeken értek célba. Folytatás holnap 11:20-kor a második futammal, amelyet a SEAT hivatalos youtube-csatornája szintén élőben közvetít majd.