DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 25. csütörtök
F1

Vettel karrierje legrosszabb évét éli meg

A Ferrari F1-es világbajnoka számára az álom kezd rémálommá válni, de egy szakértő szerint addig marad, amíg nem jön a siker - ahogy elődje, Michael Schumacher is tette.

Már semmi meglepő nincs abban, hogy a Ferrarinak köze sem volt a dobogóhoz a Német Nagydíjon, hiszen a maranellói istálló az utóbbi futamokon egyértelműen csak a harmadik erő szerepét játszhatja - a Red Bull immár a tabellán is megelőzte az olaszokat. Pár hete már felröppent a pletyka, mely szerint ha nem indulnak el ismét jó irányba a dolgok a Scuderiánál, Sebastian Vettel távozhat a csapattól.

VettelMontreal



"Az álma vált valóra, amikor a Ferrari pilótája lett" - mondta a helyzetről a Sky Sports olasz kommentátora és szakértője, Carlo Vanzini. "Tudjuk, hogy ő úgy nőtt fel, hogy a beceneve Baby Schumi volt és különösen így volt ez tavaly, amikor megnyert három futamot és jó pár dobogós helyezést szerzett a Ferrarival."

A négyszeres világbajnokon egyértelműen érződik a frusztráltság, többször vitába keveredett csapatával a futamok közben és úgy fogalmazott, hogy nem érti, mitől csúsztak hátra az erősorrendben. "Ez az év pályafutása legnehezebb éve eddig. Hasonló 2014-hez, amikor Daniel Ricciardo volt a csapattársa a Red Bullnál, de négy világbajnoki cím után megtörténhet, hogy van egy gyengébb szezonod" - mondta Vanzini.

"Azonban most olyan nehézségei vannak, hogy nem tudja, meddig kell várnia, amíg a Ferrari képes lesz nyerni. Ez nagyon nehéz időszak számára. Seb nagyon közel áll a csapathoz és az álmában most van egy kis rémálom, de ő a Ferrarival akar nyerni, ezt biztosan tudjuk" - tette hozzá Vettel távozásával kapcsolatban. "Van még egy éve a szerződéséből és szerintem már dolgoznak is azon, hogy 2020-ig meghosszabbítsák azt. Ahogy Michael Schumacher tette, ő is maradni fog, amíg eljön majd a siker" - fogalmazta meg véleményét.

 

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: