Meglehetősen foghíjas rajtráccsal vette kezdetét a WTCC második marokkói versenye, sajnos többek közt Michelisz Norbert sem tudott elrajtolni, akinek autójában a szervópumpa elszállt, így a magyar versenyző két ponttal távozott az idénynyitóról. A rajt után tovább fogyatkozott a mezőny, az élről induló Coronel ráhúzta autóját a helyi hősre, Bennanira, aki nem vette el a gázt, és nekiment a hollandnak.
Coronel a falnak csapódott, autója alaposan összetört, valószínűleg a jövő heti franciaországi indulása is veszélybe került, s a balesetben (teljesen vétlenül) Yvan Muller Citroenje is súlyos károkat szenvedett. A versenyigazgató némi késéssel ugyan, de végül leintette a futamot, így a mezőny visszatért a rajtrácsra. Itt elképesztő jelenetek játszódtak le, előbb Coronel ment oda Bennanihoz, aki szinte hisztérikus állapotba került a baleset miatt, majd Tarquini próbálta a maga olaszos stílusában megnyugtatni a márkatársat.
Bennanit az újraindítás után megbüntették, a Citroen két autója pedig átgázolt a mezőnyön, Lopez Loeb nyomában haladt, de nem próbálta megtámadni, a francia zavartalanul szerezhette meg karrierje első WTCC-győzelmét - csak a rend kedvéért: a kilenc ralivilágbajnoki cím mellett az FIA GT Seriesben töltött tizenkét versenyéből négyet megnyert, karrierje második Le Mans-i 24 órását pedig a második helyen zárta partnereivel. Elképesztő eredménylista.
A harmadik helyen egy viszonylag sima versenyt követően Hugo Valente futott be, miután Tiago Monteiro autója elkezdett szétesni, a francia karrierje első dobogóját senki nem veszélyeztette. Monteiro sokáig küzdött, beterítette a pályát autója darabjaival, végül azonban nem tudott pontot szerezni.
A futam negatív és pozitív hőse egyaránt Mehdi Bennani volt, aki a baleset miatti büntetését követően ellenállhatatlanul gázolt át a mezőnyön, s sokáig úgy tűnt, hogy még a negyedik hely is elérhető lehet számára, ám az utolsó kanyart követően Tom Chilton a célegyenesben legyorsulta, és 26 ezreddel megverte őt. Ettől függetlenül maximális dicséret illeti a marokkóit, bár azt is meg kell említeni, hogy a Borkovic autójának elromlása miatt pályára gördülő safety carral is szerencséje volt.
A hatodik helyen az élete legjobbját elérő Kozlovszkij zárt a Ladával, őt a WTCC-be hét év szünet után visszatérő Morbidelli, majd három TC2-es autó, Engstler, az újonc Filippi, és a szintén élete első pontjait szerző Pasquale di Sabatino végzett.
A bajnokság a jövő héten a Paul Ricard-on folytatódik.